Півоварчук Сергій Олександрович

Півоварчук Сергій Олександрович
Дата та місце народження: 24 грудня 1985 р., с. Тернівка, Житомирська область
Дата та місце смерті: 6 серпня 2014 (28 років) с. Степанівка, Донецька область
Місце поховання: с. Тернівка, Житомирська область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 6 серпня 2014 р. під час бою на 43-му блок-посту в районі села Степанівка (Шахтарський район) Донецької області поблизу міста Сніжне. Разом з Сергієм загинули сержант Ю. Чечет, сержант В. Степанюк та сержант І. Ломачук. Знайден та ексгумован пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан) 6 жовтня 2014 року.

[ред. | ред. код]

Народився 1985 року в селі Тернівка (Новоград-Волинський район, Житомирська область). Закінчив Ржищівський технікум; сам зголосився до служби в армії. Служив на Закарпатті; отримав значок «Відмінний прикордонник» — за затримання великої групи нелегалів. Демобілізувався; їздив на будівництво до Києва.

Був на Майдані в кінці січня 2014 року. Коли росіяни окупували Крим, сам прийшов до військкомату. Солдат, гранатометник 8-ї роти 3-го батальйону, 30-та окрема механізована бригада.

6 серпня 2014-го загинув під час бою на 43-му блокпосту під селом Степанівка. Тоді ж загинули сержанти Іван Ломачук, Володимир Степанюк, Юрій Чечет. Їм потрібно було зайняти начебто звільнений блокпост — але виявилося, що на ньому були терористи, і вояки потрапили в засідку. Екіпаж чотирьох бійців їхав позаду на БМП. Танки, які їхали спереду, розвернулися та встигли відійти, а БМП розстріляли. Сергій перший зістрибнув з броні та рушив у бій. Це підтверджують навіть сепаратисти на відео, коли стояли над його трупом. Сергій та Іван Ломачук загинули від осколкових поранень; поранених Володимира Степанюка та Юрія Чечета терористи добили.

Про смерть воїна родичам повідомили російські терористи. Перебував у списку зниклих. 18 грудня у Новограді-Волинському попрощались з трьома воїнами, яких упізнали за експертизою ДНК.

Похований у рідному селі 19 грудня 2014 року.

Без сина лишились батько Олександр Артемович та мама Галина Півоварчуки, брати Роман й Сергій та сестра Іванна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 6, місце 19.