Півень Євген Олексійович

Півень Євген Олексійович
Дата та місце народження: 2 грудня 1972 р., м. Золотоноша, Черкаська область
Дата та місце смерті: 4 жовтня 2014 (41 рік) Донецький аеропорт
Місце поховання: с. Велика Корениха
Посада: Старший офіцер відділення по роботі з особовим складом
Обставини смерті: Загинув в ніч 4 жовтня 2014 р. під час відбиття атаки російський бойовиків на аеропорт Донецька. Прикриваючи своїх бойових товаришів, Євген загинув від вибуху гранати.

Народився в німецькому місті Веймар 2 грудня 1972 року. Виріс у місті Золотоноша на Черкащині. З дитинства мріяв стати офіцером за прикладом свого батька. Проживав за місцем військової служби у Миколаєві.

Після закінчення Харківського вищого військового командного танкового училища у 1994 році служив в миколаївській 40-й десантно-штурмовій бригаді, яка пізніше була перейменована на 79-у окрему аеромобільну бригаду. 1999 року закінчив Національну академію оборони України в Києві. Протягом 2010—2011 років брав участь в миротворчій операції ООН у Косово.

На час російської збройної агресії проти України майор Євген Півень служив на посаді старшого офіцера відділення по роботі з особовим складом 79-ї ОАЕМБр, виконував бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції, у складі 1-го батальйону бригади брав участь в обороні Донецького аеропорту.

Мав піти з аеропорту на ротацію, але добровільно залишився, щоб допомогти новоприбулим воякам зорганізувати оборону летовища. Під час чергової атаки, коли терористи застосували до 200 чоловік піхоти з гранатометами й танками, було прийняте рішення про зміну позицій роти захисників аеропорту, Євген разом із групою бійців залишився прикривати відхід в ніч з 3 на 4 жовтня 2014-го. Група Євгена вступила у бій з ДРГ противника, що намагалася пробратися на поверх. В бою Євген був смертельно поранений від вибуху гранати.

Майору Євгену Півню посмертно присвоєно звання підполковника.

Залишилися батьки в Золотоноші, дружина та дві доньки (1998 і 1999 р.н.) у Миколаєві.

Похований у Миколаєві на кладовищі села Велика Корениха 8 жовтня 2014-го.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 1, місце 40.