Пірус Володимир Миколайович «Художник»

Пірус Володимир Миколайович
Дата та місце народження: 10 травня 1975 р., м. Стрий, Львівська область
Дата та місце смерті: 1 березня 2017 (41 рік) с. Катеринівка, Луганська область
Місце поховання: м. Стрий, Львівська область
Посада: Старший механік-водій
Обставини смерті: Загинув 1 березня 2017 р. під час обстрілу околиць села Катеринівка (Попаснянський район) Луганської області внаслідок прямого влучання ПТКР у машину.

Пам'ятник загиблим українським воякам у селищі Новотошківське.

Народився 1975 року в Стрию на Львівщині. Навчався у Стрийській середній школі № 1. Закінчив Стрийське професійне технічне училище № 8. Працював автослюсарем.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України в серпні 2014 року добровольцем пішов до війська, 27 листопада того ж року підписав контракт до закінчення особливого періоду.

Старший солдат, старший механік-водій розвідувального підрозділу 24-ї окремої механізованої Залізної бригади, в/ч А0998, м. Яворів.

З січня 2015 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України. Спочатку служив у 3-му батальйоні, по тому був переведений до 2-ї роти 1-го батальйону. Воював на Луганщині в районі траси «Бахмутка»: біля села Кримське, яке обороняв до 16 березня. На початку травня 2015 року брав участь у боях за 29-й блокпост, виводив необстріляне відділення у перший бій. Потім були 31-й блокпост, Кряківка, Трьохізбенка, Новотошківське. З листопада 2015 по січень 2016 брав участь у навчаннях з військами НАТО на Яворівському полігоні. Восени 2016 року перейшов до розвідувального підрозділу бригади, виконував завдання в районі міста Попасна.

Загинув 1 березня 2017 року під час обстрілу околиць села Катеринівка Попаснянського району Луганської області внаслідок прямого влучання ПТКР у машину, ще двоє бійців дістали поранення. Російсько-терористичні угруповання вели обстріл з боку села Молодіжне, з мінометів калібром 82 мм, ПТРК та СПГ-9.

Похований на стрийському міському кладовищі.

Залишились батьки, брат та двоє дітей, — син і донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 9, місце 19.