Підлубний Олександр Володимирович «Хруст»

Підлубний Олександр Володимирович
Дата та місце народження: 5 жовтня 1987 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 5 жовтня 2014 (27 років) с. Спартак, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Обставини смерті: Загинув 5 жовтня 2014 р. під час спроби зайняти позиції північніше злітної смуги Донецького аеропорту в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область. Разом з Олександром загинули Антон Кіреєв та молодший сержант Сергій Сідлецький.

Закінчив ЗНЗ № 147 в Деснянському районі Києва. Грав у футбол, захоплювався туризмом; 2011 року закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України, спеціальність «механізація сільського господарства», лишився у ВНЗ за розподілом працювати.

Активний учасник Революції Гідності, Самооборона Майдану. У лавах ДУК з травня 2014-го, командир розвідгрупи 5-го окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», псевдо «Хруст».

5 жовтня 2014-го двоє бійців загинули в бою під час атаки під селом Спартак (Ясинуватський район) поряд з Донецьким аеропортом. Прямим попаданням із танка бійців викинуло з броні БТРа, під обстрілами не вдалося їх знайти. Побратими до останнього намагались вірити, що хлопці могли бути в полоні.

На початку листопада бійці зачистили висоту під Спартаком та витягли з поля бою два обгорілих й понівечених тіла — Олександра Підлубного та Антона Кіреєва.

Сашко загинув у свій день народження, Дмитро Ярош не хотів його відпускати, але він впросився на бойовий вихід; святковий торт так і лишався на базі ПС, його ніхто не чіпав.

Ідентифікація проводилася за експертизою ДНК, 7 квітня 2015-го з воїном попрощались в Українському домі.

Похований на Лісовому кладовищі у Києві.

Без Олександра лишились мама Тетяна Миколаївна, син Богдан та донька Дарина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 2, місце 30.