Петрищук Олександр Вікторович

Петрищук Олександр Вікторович
Дата та місце народження: 27 лютого 1987 р., м. Чернівці
Дата та місце смерті: 24 червня 2014 (27 років) с. Новоселівка, Слов'янський район, Донецька область
Місце поховання: м. Чернівці
Звання: Капітан
Обставини смерті: Загинув 24 червня 2014 р. близько 17:15 під Слов'янськом в районі c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область у збитому військовому гелікоптері Мі-8МТ (63 жовтий), який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. Разом з Олександром загинули підполковник А. Бєлкін, майор Р. Мазунов, майор Д. Шингур, старший солдат О. Волохов, старший солдат О. Кондаков, підполковник І. Горбенко, старший прапорщик М. Шпак та підполковник В. Шкіра.

Народився 1987 року в Чернівцях. З 1999 по 2002 навчався у художній школі, викладачі радили після 9 класу обов'язково продовжити навчання у Вижницькому ліцеї прикладного мистецтва. Але Сашко вже у 8 класі вирішив стати військовим, тож закінчивши 9 класів загальноосвітньої школи № 27, у 2002 вступив до Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. По закінченні ліцею у 2005 році вступив на фізичний факультет Чернівецького національного університету, де провчився один рік і вирішив вступати до Київського політехнічного інституту. Обрав спецкурс із захисту інформації, дистанційно закінчив курси підготовки до вступу, займався з репетиторами, отримав направлення Управління СБУ в Чернівецькій області.

2006—2007 — студент спеціального факультету СБУ Військового інституту телекомунікації та інформатизації при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут».

2007—2011 — студент, а потім курсант Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації НТУУ «КПІ». У 2010 здобув базову вищу освіту бакалавра за напрямком підготовки «Інформаційна безпека», а у 2011 — кваліфікацію фахівця із захисту інформації з обмеженим доступом в інформаційних та комунікаційних системах.

З 2011 року працював у Києві — на оперативно-технічних посадах в підрозділі «Альфа» Служби безпеки України.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України з весни 2014-го виконував завдання в рамках проведення антитерористичної операції.

24 червня 2014 року у складі технічної групи фахівців СБУ виконував завдання зі встановлення та налагодження телекомунікаційного обладнання в районі міста Слов'янська, з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. По закінченні робіт група мала повертатись у вертольоті армійської авіації Мі-8МТ. Одразу після зльоту з гори Карачун близько 17:10 вертоліт був збитий російськими терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу, вибухнув і впав поблизу села Новоселівка (на той час — Красноармійське), почалася пожежа з детонуванням боєкомплекту. Всі 9 чоловік, які були на борту, загинули: командир екіпажу підполковник Андрій Бєлкін, борттехнік майор Руслан Мазунов, штурман капітан Дмитро Шингур; четверо співробітників СБУ — підполковник Володимир Шкіра, майор Ігор Горбенко, старший лейтенант Олександр Петрищук, старший прапорщик Марк Шпак та двоє спецпризначенців 3-го Кіровоградського полку старші солдати Олександр Кондаков й Олексій Волохов.

О 17:07 було зроблено доповідь керівництву АТО про зліт, а о 17:10 вже надійшла доповідь про падіння вертольота. За свідченнями очевидців, озброєна група терористів чекала на зліт вертольота. Бойовики пересувалася на двох легкових автівках та мікроавтобусі. Після пуску ракети з ПЗРК, вони втекли у напрямку найближчого населеного пункту Билбасівка, що поблизу Слов'янська.

Ідентифікацію загиблих проводили за експертизою ДНК. Похований 5 вересня на Центральному кладовищі Чернівців на Алеї Слави. Посмертно присвоєне звання капітана.

Батько Віктор Зіновійович помер невдовзі після смерті сина. Залишилися мати Світлана Олексіївна та молодша сестра Альона.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 27.