Петрів Ігор Олексійович

Петрів Ігор Олексійович
Дата та місце народження: 13 жовтня 1967 р., м. Лахденпох'я, РРФСР
Дата та місце смерті: 12 липня 2014 (46 років) с. Маринівка, Донецька область
Місце поховання: с. Геронимівка, Черкаський район, Черкаська область
Звання: Майор
Посада: Викладач
Обставини смерті: 12 липня 2014 р. прикордонники супроводжували на БТР тіло загиблого 11 липня 2014 р. генерал-майор Ігоря Момота. Під час повернення на місце дислокації о 16:00, рухаючись на БТР в районі прикордонного села Маринівка (Донецька область), підірвались на фугасній мін. Загинув Ігор та прапорщик П. Дияк.

[ред. | ред. код]

Ігор Петрів народився у містечку Лахденпох'я в Карелії. Після закінчення школи був викликаний для проходження строкової військової служби. Опісля залишився служити за контрактом і потрапив у 76-й гвардійський танковий полк 20-ї танкової дивізії Північної групи військ, що на той час дислокувався на території Польщі. У 1991 році полк було переведено з Польщі на Черкащину, а з 1 травня 1992 року передано в розпорядження Державного комітету у справах охорони державного кордону України, де Ігор Петрів і продовжив свою службу.

У 1994 році Ігор Петрів закінчив Інститут прикордонних військ України та повернувся до навчального центру в Оршанці у званні лейтенанта. Дослужився до звання майора. У оршанецькому навчальному центрі працював старшим викладачем групи спеціальної вогневої підготовки. У 2002 та 2011 роках був відзначений Адміністрацією ДПС України медалями «За бездоганну службу» II та І ступеня.

З перших днів війни на сході України у 2014 році перебував на передовій у складі мотоманеврової групи, до цього займався охороною кордону в районі Чонгару. 12 липня 2014 року загинув у зоні проведення АТО під час повернення до прикордонного табору після транспортування тіла загиблого полковника Ігоря Момота. Транспорт супроводу підірвався на міні поблизу села Маринівка. Поховано майора Петріва у селі Геронимівка, що на Черкащині. Після смерті у нього залишилася дружина та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 30.