Петраускас Сергій Сігітасович «Ящур»

Петраускас Сергій Сігітасович
Дата та місце народження: 18 грудня 1977 р., с. Більмачівка, Ічнянський район, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 22 лютого 2021 (43 роки) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: м. Ічня, Чернігівська область
Посада: Старший стрілець
Обставини смерті: Загинув 22 лютого 2021 р. під час обстрілу з ручного протитанкового гранатомета спостережного посту ЗСУ поблизу шахти Бутівка під Авдіївкою, померши під час надання медичної допомоги.

[ред. | ред. код]

Батько — литовець, мати — з Ростова-на-Дону. У 1994 році закінчив середню школу № 1 ім. Степана Васильченка в Ічні. Строкову службу проходив у Національній гвардії, в містах Харків, Чугуїв, Дніпропетровськ, Павлоград. Після завершення служби працював автоелектриком в Ічнянському АТП, згодом — у Києві: 4 роки пожежником та столярем на будові. Був учасником двох Майданів: Помаранчевої революції та Революції гідності, член Всеукраїнського об'єднання «Майдан».

В березні 2014 року мобілізований, служив у 2-му взводі 6-ї роти 2-го батальйону 1-ї окремої танкової бригади. Навчання проходив під Миргородом.

Учасник Антитерористичної операції на сході України та Операції об'єднаних сил на території Луганської та Донецької областей з 2014 року, учасник боїв за Луганський аеропорт, Авдіївку, на Світлодарській дузі. В цій же бригаді, спочатку сапером, пізніше розвідником, служив і молодший брат Олександр, котрий пішов добровольцем.

Після фронту Сергій служив за контрактом у Ічнянському райвійськкоматі, в жовтні 2020 року уклав контракт із 72-ю окремою бригадою.

Загинув 22 лютого 2021 року, поблизу шахти «Бутівка», під час ворожого обстрілу позицій Збройних сил.

Похований 25 лютого, на міському цвинтарі Ічні, поруч з батьком. Залишилися мати, дружина, дві доньки та син.