Перепелиця Олександр Юрійович

Перепелиця Олександр Юрійович
Дата та місце народження: 2 травня 1989 р., с. Гальжбіївка, Ямпільський район, Вінницька область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (25 років) с. Горбатенко, Донецька область
Місце поховання: с. Біла, Ямпільський район, Вінницька область
Звання: Солдат
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором. Був прикомандирований до складу 2-ї БТГр 51-ї ОМБр. Тіло Перепелиці О. Ю. було знайдено в районі: хутір Чумаки - хутір Горбатенко - село Новокатеринівка, та 3 вересня 2014 р. разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Упізнаний за тестами ДНК. Похований у березні 2017 р.

[ред. | ред. код]

Народився 1989 року в Ямпільському районі Вінницької області (село Гальжбіївка); дитинство минуло в селі Біла. 2007 року призвали на строкову службу; служив моряком на флоті у Криму. Після служби повернувся додому, роботи в селі не було. Тому часто їздив на заробітки; на зароблене викопав батькам криницю біля хати. Потім придбав автомобіль.

На фронт пішов 19 червня 2014-го добровольцем, приховуючи від батьків. Рідним повідомив, що їде на заробітки.

Солдат 51-ї механізованої бригади.

В серпні у складі частини перебував під Іловайськом. Загинув 29 серпня внаслідок артилерійського обстрілу терористами. З побратимом відходили з-під Іловайська на БМП; біля Агрономічного були обстріляні російськими військами; відбились і поїхали далі. Під Новокатеринівкою знову обстріл і бомбардування; на побратима завалилось дерево, Сашко витяг з-під дерева. Далі вони заскочили в автобус «Миротворців»; проїхали певний шлях та наскочили на міну. Так як обидва стояли в дверях — встигли вискочити із автобуса до того, як він підірвався. У побратима було дуже важке поранення, попав у полон.

Довгий час доля Олександра була невідома, значився у списках полонених, вважався зниклим безвісти.

2017 року ідентифікований після проведення ДНК-тестів серед невідомих Героїв, похованих на Краснопільському цвинтарі міста Дніпро.

Без сина залишилися батько Юій і мама Тетяна Перепелиці та старший брат Ігор.

1 квітня 2017 року перепохований у селі Біла Вінницької області.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 27.