Пелехатий В'ячеслав Максимович

Пелехатий В'ячеслав Максимович
Дата та місце народження: 5 червня 1974 р., с. Ярівка, Чернівецька область
Дата та місце смерті: 10 червня 2014 (40 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Чернівці
Посада: Технік роти
Обставини смерті: 9 червня 2014 р. біля Слов'янська потрапив у пастку — розтяжку на стежці. Був доправлений до Харківського військового шпиталю. Медики боролися за його життя всю ніч, проте о 9-й ранку 10 червня 2014 р. він помер.

В'ячеслав Пелехатий народився в селі Ярівка Хотинського району Чернівецької області, в родині колгоспників. Зростав разом зі своїм старшим братом. По закінченні Ярівської середньої школи вступив до Ставчанського професійно-технічного ліцею.

Впродовж двох років проходив строкову службу в прикордонних військах Державної прикордонної служби України в Криму, м. Керч. Після демобілізації пройшов підготовку в 201-му навчальному центрі інженерних військ у м. Кам'янець-Подільський, отримав звання «прапорщик». Підписав контракт на подальшу службу в 300-му механізованому полку, що дислокувався у Чернівцях, служив на посаді начальника контрольно-технічного пункту.

1998 року В'ячеслав одружився, весілля справили у Молдові, звідки родом його дружина, на той час — студентка 2-го курсу Чернівецького університету. Проживав із сім'єю в гуртожитку у військовому містечку в Чернівцях.

Протягом двох років проходив службу в територіальному центрі комплектування військовослужбовців за контрактом Чернівецького обласного військового комісаріату. У 2011 році знову повернувся на службу до 300-го окремого механізованого полку, на базі якого 2013 року було сформовано 87-й окремий аеромобільний батальйон, в/ч А2582, м. Чернівці.

Старший прапорщик, технік роти 87-го окремого аеромобільного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади ВДВ України.

Від початку травня 2014 року виконував завдання на території проведення антитерористичної операції на Сході України.

9 червня 2014 року о 15:00 в Луганській області (за іншими даними, поблизу Слов'янська) старший прапорщик Пелехатий та ще троє його товаришів по службі підірвались на вибуховому пристрої з «розтяжкою», що була встановлена на стежці. Від вибуху В'ячеслав постраждав найбільше, осколками зачепило артерію, решта його товаришів зазнала легких осколкових поранень. Усіх вояків одразу доправили до Харківського військового шпиталю. Медики боролися за його життя всю ніч, проте поранення виявились несумісні з життям, о 9-й ранку наступного дня він помер.

13 червня з В'ячеславом попрощались у батальйоні в Чернівцях; відбулась громадянська панахида, на яку прийшли сотні чернівчан. Похований на центральній алеї чернівецького Центрального кладовища.

Залишились батьки, старший брат Сергій, дружина Марина та двоє синів, Максим 1999 р. н. і Вадим 2011 р. н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 8, місце 8.