Педак Олександр Анатолійович «Шао-Лінь»

Педак Олександр Анатолійович
Дата та місце народження: 4 квітня 1959 р., м. Запоріжжя
Дата та місце смерті: 30 березня 2017 (57 років) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: м. Запоріжжя
Посада: Старший навідник
Обставини смерті: Загинув 30 березня 2017 р. внаслідок мінометного обстрілу РОП в районі м. Авдіївка (Донецька область). Разом з Олександром загинули солдат О. Новохатько та Д. Сумський.

[ред. | ред. код]

Народився 1959 року в місті Запоріжжя. Мешкав у Комунарському районі міста. З дитинства займався дзюдо.

Під час російської збройної агресії проти України в лютому 2015 року був призваний на військову службу за частковою мобілізацією як доброволець і того ж року підписав контракт до закінчення особливого періоду.

Старший солдат, старший навідник мінометної батареї 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква. Виконував завдання на території проведення антитерористичній операції.

Загинув 30 березня 2017 року близько 18:00 у промзоні м. Авдіївка, в результаті вибуху міномета М120-15 «Молот» під час бойових дій. Тоді ж загинули солдат 72-ї бригади Олег Новохатько і доброволець ДУК ПС Дмитро Сумський, ще один боєць, Дмитро Макеєв, дістав тяжкі поранення. Військова прокуратура Донецького гарнізону почала розслідування щодо причин і обставин вибуху міномету, також на місці працювала робоча група Генштабу ЗСУ.

Саша Педак закидав міни, Олег Новохатько наводив, а Дмитро Сумський — коректував. Перша міна вилетіла нормально, друга теж. Я побачив, що плита під мінометом почала влазити у землю, пішов по каміння, щоб підкласти під неї. Приніс і запитав у хлопців, чи потрібна допомога, вони відповіли, що все гаразд. Я відійшов назад і почав готувати міни до бою. Почув гучний вибух і мене кинуло головою вниз. Через секунду осколок влучив у голову. Руку пробило наскрізь. Подивився на хлопців, вони вже лежали за чотири метра від міномета і не рухались.

— боєць 72-ї ОМБр Дмитро Макеєв.

Похований 2 квітня на кладовищі Запоріжжя.

Залишилися дружина, син, донька та онук. Син проходить службу у Національній гвардії України.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 3, місце 35.