Павлюк Ярослав Ярославович

Павлюк Ярослав Ярославович
Дата та місце народження: 24 жовтня 1980 р., с. Петрівка, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 30 січня 2017 (36 років) м. Авдіївка, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 30 січня 2017 р. близько 07.00 під час обстрілу РОП в промзоні міста Авдіївка (Донецька область). Разом з Ярославом загинув солдат В. Шамрай.

[ред. | ред. код]

Народився 1980 року в селі Петрівка Компаніївського району Кіровоградської області. Мати померла, коли Ярослав був ще малим, тому вихованням його та молодших братів займалася бабуся.

Навчався у Компаніївському технікумі ветеринарної медицини. 2002 року закінчив з відзнакою Білоцерківський національний аграрний університет, факультет ветеринарної медицини. Свого часу був визнаний кращим студентом України за своєю спеціальністю. 2003 зарахований на навчання до аспірантури цього ж університету, по закінченню якої з 2006 по 2010 працював на посаді асистента кафедри епізоотології та інфекційних хвороб, викладав епізоотологію та ветеринарний менеджмент. Працював у ДП «Кліринг-Агро» Сквирського району Київської області та ТОВ "СП «Валява» с. Валява Городищенського району Черкаської області. Займався вільною боротьбою. Працював ветеринаром у Баку, але повернувся до України, коли дізнався, що молодший брат на війні.

З 24 серпня 2014 по 29 липня 2015 проходив військову службу за мобілізацією в Ізмаїльському прикордонному загоні Державної прикордонної служби України, — фельдшер-водій медичного пункту оперативно-бойової прикордонної комендатури «Ізмаїл».

21 листопада 2016 вступив на військову службу за контрактом до 72-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2167, м. Біла Церква.

Загинув 30 січня 2017 року від осколкового поранення внаслідок артилерійського обстрілу ротного опорного пункту в промисловій зоні міста Авдіївка.

Вранці 29 січня штурмова група 1-го механізованого батальйону під час контратаки зайняла взводний опорний пункт (ВОП) противника і тримала оборону до підходу основних сил 1-го батальйону. Противник намагався вибити військовиків із зайнятих позиції. Артилерійські та мінометні обстріли тривали кілька днів. 30 січня ворог застосував РСЗВ «Град». Близько 7:00, під час обстрілу ротного опорного пункту загинули солдат Ярослав Павлюк і солдат Віталій Шамрай.

1 лютого на Майдані Незалежності у Києві сотні людей прощались із сімома воїнами 72-ї ОМБр, які 29 та 30 січня загинули в боях за Авдіївку. 2 лютого Ярослава поховали на кладовищі у рідній Петрівці.

Залишились бабуся, двоє братів та 7-річна донька у цивільному шлюбі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 18.