Павленко Андрій Олексійович «Павлуха»

Павленко Андрій Олексійович
Дата та місце народження: 13 листопада 1984 р., смт Новотроїцьке, Херсонська область
Дата та місце смерті: 7 грудня 2017 (33 роки) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: с. Аули, Криничанський район, Дніпропетровська область
Звання: Прапорщик
Посада: Головний сержант взводу
Обставини смерті: Загинув 7 грудня 2017 р., отримавши кульове поранення під час ворожого обстрілу позицій ЗСУ поблизу м. Авдіївка.

Народився 1984 року в смт Новотроїцьке (Новотроїцький район, Херсонська область). Зростав із двоюрідним братом, їх виховували рідні дядько та тітка. В дитинстві у нього була астма, тому Андрій бігав — потроху, потім все більше, завдяки чому відступила хвороба. В Новотроїцькому закінчив 11 класів школи, у листопаді 2002 року призваний на строкову службу, під час якої підписав контракт; служив у ВВ МВС на посаді стрільця. Закінчив школу прапорщиків у навчальному центрі в Золочеві; призначений начальником варти. Під час служби зустрів дівчину, в яку закохався та, звільнившись 2007 року з служби, переїхав до Аулів, де з нею розписався, а через рік одружився. Мешкав у смт Аули (Криничанський район, Дніпропетровська область). Для молодшої сестри дружини став домашнім тренером — вчив бігати на великі відстані. Працював у приватній охоронній компанії «Крок».

Добровольцем пішов на фронт у жовтні 2014 року, до серпня 2015-го служив у 3-му взводі 3-ї роти батальйону МВС «Київ-1». Червнем 2016 року уклав контракт із ЗСУ; прапорщик, командир БМП — головний сержант 3-го парашутно-десантного взводу 1-ї парашутно-десантної роти 1-го батальйону 25-ї бригади. Належав до експериментального підрозділу ДШВ «Марусині ведмеді», очолюваного Марусею Звіробій. Згодом сам готував бійців підрозділу.

7 грудня 2017 року загинув від смертельного кульового поранення в голову — під час обстрілу позицій поблизу Авдіївки, ще один військовик зазнав поранення.

9 грудня 2017-го похований на цвинтарі Аулів — на алеї Героїв.

Без Андрія лишились дружина та двоє дітей — донька 2012 р.н. й син 2015 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 10, місце 12.