Патук Ігор Феодосійович

Патук Ігор Феодосійович
Дата та місце народження: 17 лютого 1963 р., м. Херсон
Дата та місце смерті: 21 червня 2015 (52 роки) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: м. Херсон
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 21 червня 2015 р. близько 14.10 внаслідок мінометного обстрілу поблизу м. Авдіївка. Разом з Ігорем загинув сержант В. Козак.

Народився у Херсоні, після закінчення школи весь час працював у Херсонському торговельному порту. Останнім часом керував бригадою докерів та радою бригадирів.

Мобілізований 30 січня 2015-го, вирішив не відмовлятися. Кулеметник 93-ї окремої механізованої бригади. На передовій позиції викопав для себе та побратимів бліндаж, облаштовував спальні місця.

21 червня 2015-го загинув у районі Авдіївка — Опитне Ясинуватського району поблизу Донецького аеропорту під час виконання бойового завдання — під масованим обстрілом терористів. Танк, стріляючи, перебив дріт, за допомогою якого солдати підтримували зв'язок. Сержант Віталій Козак разом з солдатом Ігорем Патуком пішли шукати розрив. Коли ще йшли по траншеях, то вдавалося рухатися приховано, а потім довелося ступати по самому дроті. В цей час ворожий снайпер поцілив у Віталія, куля влучила в сонну артерію, він загинув на місці. Сержант Патук поніс на собі мертве тіло побратима, як тут почав стріляти танк, поруч вибухнув снаряд. Ігорю Патуку знесло осколком півголови.

25 червня 2015-го похований з військовими почестями в місті Херсон, кладовище Геологів, меморіал пам'яті загиблих бійців АТО.

Без Ігоря лишились дружина Ірина та донька Ірина (виховали прийомну з дитячого будинку).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 2, місце 18.