Пархоменко Сергій Леонідович «Пархом»

Пархоменко Сергій Леонідович
Дата та місце народження: 11 серпня 1975 р., м. Суми
Дата та місце смерті: 5 вересня 2014 (39 років) с. Цвітні Піски, Луганська область
Місце поховання: м. Суми
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 5 вересня 2014 р. близько 14.30 в бою з російськими диверсантами на перехресті дороги Н-21 біля Луганського гольфклубу в районі с. Цвітні Піски, Слов'яносербський район, Луганська область. Похований із військовими почестями як тимчасово невстановлений захисник України. Упізнаний за тестом ДНК у травні 2015 р. Разом з Сергієм загинули старший сержант О. Скиба, старший сержант В. Кумецький, старший солдат В. Шалатовський, солдат А. Юркевич, солдат О. Вишневський, солдат А. Атаманчук, солдат А. Богуш, солдат Ф. Коломієць, солдат Ю. Король, солдат Н. Якубовський, солдат О. Стулов, солдат Д. Рожков, солдат О. Білоус, солдат С. Грибков, солдат В. Сльота, солдат В. Якимчук.

Народився Сергій Пархоменко 01975-08-1111 серпня 1975 року в м. Суми. З 1982 року по 1992 рік навчався в Сумській спеціалізованій школі № 2. Займався спортивною гімнастикою, захоплювався футболом, шахами. Після закінчення середньої школи навчався на вечірніх курсах бухгалтерського обліку при курсовому навчальному центрі м. Суми та отримав кваліфікацію бухгалтера. У 1996 році закінчив Сумський національний аграрний університет, мав фах бухгалтера.

З 1996 року працював бухгалтером в об'єднанні «Суми паливо». В 2000 році був бухгалтер об'єднання «Суми риба», а з 2004 року — головний бухгалтер будівельної фірми ТОВ «Коланд-С».

Під час Революції Гідності був активним учасником сумського Майдану, в лютому 2014 року чергував на блок-постах під Сумами.

У квітні 2014 року, з початком формування 15-го БТО «Суми», записався добровольцем до батальйону, брав активну участь у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. У червні 2014 року перейшов в «Айдар», щоб воювати за Україну на передовій.

5 вересня 2014 року група «Термінатора» і група «Грізлі», що повернулася з Стукалової Балки, сіли у вантажівку, яка їхала у бік міста Щастя.

У машині було 12 осіб першої групи та 11 бійців другої. Після повороту на Цвітні піски, через 1-1,5 км вони під'їхали до блокпосту, поблизу села Весела Гора (Слов'яносербський район), на якому майорів український прапор. Олександр Скиба («Термінатор») як командир групи вийшов з машини й підійшов до постового. На питання постового: «Хто такі?» відповів: «Ми — Айдар». Постовий вигукнув «Айдар!» і одночасно весь блокпост відкрив вогонь по машині українських вояків. Після чого поранених українських вояків добивали пострілами.

Українські вояки потрапила в засідку вже після оголошення перемир'я.

Була інформація, що Сергій з важким пораненням у живіт потрапив до бойовиків у полон. З листопада жодних звісток про нього не було. У червні 2015 року тіло Сергія знайшли за експертизою ДНК у 1-му морзі Дніпропетровська.

Похований Сергій Пархоменко 15 червня 2015 року на Центральному цвинтарі Сум, Алея поховань Почесних громадян.

У Сергія Пархоменка залишилися дружина й син (2011 р.н.).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 5.