Озеранчук Леонід Вікторович

Озеранчук Леонід Вікторович
Дата та місце народження: 1 грудня 1991 р., с. Томашгород, Рокитнівський район, Рівненська область
Дата та місце смерті: 22 травня 2014 (22 роки) смт Благодатне, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: с. Осницьк, Рокитнівський район, Рівненська область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник
Обставини смерті: .

[ред. | ред. код]

Леонід Озеранчук народився в селищі міського типу Томашгород на Рівненщині. Навчався у Томашгородському навчально-виховному комплексі «Школа І-ІІІ ст. — ліцей», який закінчив у 2009 році. Того ж року родина Озеранчуків переїхала на постійне проживання в село Осницьк Рокитнівського району. 2011 року Леонід закінчив Сарненське ВПТУ № 22, де здобув спеціальність слюсаря з ремонту автомобілів. З батьком збудували гараж біля хати, влаштували автомайстерню. З 2012 по 2013 рік проходив строкову службу у внутрішніх військах МВС в Автономній Республіці Крим. Після повернення зі служби працював на лісопильній рамі Томашгородського лісництва ДП «Клесівське лісове господарство».

З початком російської збройної агресії проти України призваний до збройних сил за частковою мобілізацією у першій хвилі.

Солдат, розвідник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський.

Разом із підрозділом у травні 2014 року ніс службу на блокпосту № 10 поблизу смт Ольгинка Волноваського району. Уранці між 4 та 6 годинами 22 травня 2014 року блокпост був атакований проросійськими сепаратистами «ДНР», які під'їхали на інкасаторських машинах, та почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, у тому числі з кулеметів, мінометів, РПГ, ПЗРК. В результаті обстрілу здетонував боєкомплект в одній з бойових машин, що призвело до збільшення людських втрат внаслідок вибуху. У цьому бою загинули 16 бійців 51-ї бригади. 14 жовтня в госпіталі від поранень помер 17-й боєць.

Тіла загиблих під Волновахою двома літаками доставили у Рівненський аеропорт, прощальна церемонія відбулася на військовому полігоні. Серед загиблих троє рівнян: 34-річний водій-санітар з Радивилівщини Андрій Нечипорук та двоє розвідників з Рокитнівського району — 22-річний Віталій Маринич та 23-річний Леонід Озеранчук.

Поховали Леоніда Озеранчука на кладовищі Осницька. Залишилися батьки Віктор і Тетяна Озеранчуки, дві сестри та наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 7.