Оверчук Дмитро Русланович

Оверчук Дмитро Русланович
Дата та місце народження: 7 червня 1992 р., с. Шкарів, Рівненська область
Дата та місце смерті: 28 липня 2014 (22 роки) с. Степанівка, Донецька область
Місце поховання: с. Шкарів, Рівненська область
Звання: Солдат
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Зник безвісті 28 липня 2014 р. під час взяття висоти Саур Могила, Шахтарський район, Донецька область. Ідентифікований. Похований 20 вересня 2014 р.

[ред. | ред. код]

Народився 1992 року в селі Шкарів Гощанського району Рівненської області. Закінчив 2008-го Горбаківську ЗОШ (9 класів), у Квасилівському професійно-технічному ліцеї здобув професію слюсаря ремонту автомобілів. У жовтні 2011-го призваний на строкову службу до лав ЗСУ, по закінченні терміну залишився за контрактом.

2012 року пройшов навчання за програмою підготовки «механік-водій бойової машини піхоти (БМП)» у 354-му навчальному механізованому полку. Механік-водій БМП 30-ї окремої механізованої бригади; 3-тє відділення 1-го взводу. З березня 2014-го у складі бригади перебував на межі з анексованим Кримом, потім переведений на Донбас. Брав участь у бою бригади 25 липня.

Від березня 2014 року перебував на адміністративній межі з окупованою російськими військами Автономною Республікою Крим (Арабатська стрілка). Далі перебував у Скадовську і Бердянську. З літа 2014-го брав участь у боях на сході України.

28 липня 2014 року при виконанні бойового завдання під селом Степанівка (Шахтарський район) в районі висоти Савур-Могила БМП підірвалась на міні й згоріла — їхав на чолі колони. Вояків, що сиділи на броні, порозкидало вибухом. Колону військових сильно обстріляли, і вона відступила. Сергій Лебединський зумів вибратися живим із БМП. Про долю Дмитра з 28 липня було не відомо. Тоді ж загинув Аки Камбаров.

Після експертизи ДНК Дмитра поховали 20 вересня 2014 року у рідному селі.

Залишились батьки Руслан і Оксана Оверчуки, молодший брат, наречена Яна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 7, місце 11.