Осауленко Станіслав Олександрович

Осауленко Станіслав Олександрович
Дата та місце народження: 25 липня 1991 р., м. Синельникове, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 27 серпня 2014 (23 роки) між Горлівкою і Єнакієве
Посада: Заступник командиру бойової машини, навідник-оператор
Обставини смерті: Загинув 27 серпня 2014 р. в бою між Горлівкою і Єнакієве, Донецька область внаслідок отриманого вогнепального поранення.

[ред. | ред. код]

Народився 1991 року в місті Синельникове. 2006 року закінчив 9 класів ЗОШ № 2 міста Синельникове. Після школи продовжив навчання у Синельниківському професійному ліцеї, де 2009-го здобув кваліфікацію електрогазозварника. Відслужив строкову службу в армії, з 2010 року працював на Придніпровській залізниці у вагонному депо Нижньодніпровськ-Вузол, займався ремонтом вагонів.

З квітня 2014-го — заступник командира БМП, навідник-оператор 8-ї роти 3-го механізованого батальйону 93-ї Дніпропетровської окремої механізованої бригади. На бронежилет скидався колектив, меценат, комерційна фірма. За тиждень бронежилет й уберіг Олександра при близькому вибухові гранати.

Бійці, які обороняли блок-пост під постійними обстрілам, покликали допомогу. Вояки виїхали на БМП до блок-посту, між Горлівкою та Єнакієвим (Донецька область) були атаковані із трьох сторін. У бою з російськими терористами у Станіслава заклинило гармату, потім у БТРа заглох мотор. Загинув, воюючи як піхотинець, від вогнепального поранення — від двох куль врятував бронежилет, а третя потрапила між пластинами. Товариші намагались врятувати Осауленка, надали йому першу медичну допомогу, перев'язали, зупиняли кров; помер на руках у побратимів.

Без Станіслава лишились батьки, дружина Ольга та син Артем 2011 р.н.

Похований у Синельниковому 2 вересня 2014-го з військовими почестями; Східне кладовище.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 3, місце 25.