Олійник Юрій Михайлович «Полтава»

Олійник Юрій Михайлович
Дата та місце народження: 15 листопада 1974 р., с. Іванівка, Полтавська область
Дата та місце смерті: 10 листопада 2018 (43 роки) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: с. Іванівка, Полтавська область
Звання: Старшина
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 10 листопада 2018 р. під час рекогностування місцевості та проведення інженерної розвідки між спостережними постами поблизу селища Луганське на Донеччині внаслідок підриву на радіокерованому фугасі. Разом з Юрієм загинув старший сержант Роман Селіхов.

Народився 1974 року у селі Іванівка (Кобеляцький район, Полтавська область). З 2006-го мешкав у місті Київ (Святошинський район, на вулиці Туполєва). Походить з багатодітної родини, ріс із трьома братами, батько рано помер. Закінчив Кобеляцьке ПТУ — за фахом тракториста-машиніста. Працював у Києво-Святошинському дорожньо-експлуатаційному управлінні трактористом; захоплювався полюванням.

У 2014—2015 роках служив за мобілізацією (доброволець третьої хвилі, мобілізований 4 вересня 2014), 12-й батальйон «Київ», спочатку служив у 2-ій роті, потім був командиром відділення 4-ї роти. В подальшому підписав контракт; старшина, снайпер 4-го мехбатальйону 72-ї бригади.

10 листопада 2018 року загинув під час рекогностування місцевості та проведення інженерної розвідки між спостережними постами на Світлодарському напрямі — поблизу смт Луганське, внаслідок спрацювання встановленого ворогом радіокерованого фугасу (за 700 метрів від позицій українських захисників). Загинули двоє військовослужбовців — Юрій Олійник та старший сержант Роман Селіхов, ще двоє зазнали поранень.

14 листопада 2018-го похований в Іванівці.

Був розлучений, без Юрія лишилося двоє дітей — син 1996 р. н. і донька 1998 р. н., та двоє братів, один з яких — також учасник бойових дій.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 10, місце 26.