Олексюк Максим Вікторович «Максон»

Олексюк Максим Вікторович
Дата та місце народження: 23 листопада 1995 р., м. Козятин, Вінницька область
Дата та місце смерті: 7 червня 2019 (23 роки) сел. Новолуганське, Донецька область
Місце поховання: м. Козятин, Вінницька область
Звання: Сержант
Посада: Оператор-навідник
Обставини смерті: Загинув вночі 7 червня 2019 року під час прицільного артилерійського обстрілу позицій ЗСУ поблизу смт Новолуганське на Світлодарській дузі внаслідок прямого влучення 122-мм снаряду в траншею (бійці облаштовували нову позицію). Разом з ним загинув старший лейтенант Д. Пругло, ще вісім бійців отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Народився 1995 року в місті Калинівка (Вінницька область); з 2005-го мешкав у Козятині, здобув професію водія, займався спортом.

З червня 2016-го проходив строкову службу в ЗСУ, від 13 жовтня 2017 року — за контрактом в «Азові»; сержант, військовослужбовець 1-го взводу 3-ї роти.

7 червня 2019-го загинув внаслідок нічного прицільного артилерійського та мінометного обстрілу терористами позицій підрозділу на околиці селища Новолуганське (на Світлодарській дузі) — внаслідок влучання снаряду калібру 122 мм в бліндаж двоє бійців дістали несумісні з життям поранення й померли в медичному закладі — Максим Олексюк і Дмитро Пругло, ще 11 гвардійців зазнали поранень, бойових травм, контузій, двоє з них перебували у тяжкому стані.

9 червня 2019 року похований у Козятині; п'ятеро поранених бійців перервали лікування в лікарні ім. Мечникова, щоб прибути на поховання загиблого побратима.

Без Максима лишились мама і брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 7, місце 13.