Оксентюк Олександр Васильович «Сват»

Оксентюк Олександр Васильович
Дата та місце народження: 13 квітня 1964 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 15 березня 2015 (50 років) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Фахівець групи
Обставини смерті: Загинув 15 березня 2015 р. підірвавшись на розтяжці під час патрулювання території поблизу селища Піски (Ясинуватський район) під Донецьком.

Народився 1964 року в місті Дніпро (на той час — Дніпропетровськ). В минулому — військовослужбовець. Останні 10 років мешкав із дружиною в селищі Мирне Дніпропетровської області, тримав господарство, сам будував будинок.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України, маючи військовий досвід, добровольцем став на захист Батьківщини.

З 5 листопада 2014 — спеціаліст ІІ категорії, фахівець групи полку патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1».

Наприкінці 2014-го був відправлений до зони проведення антитерористичної операції для виконання бойових завдань з налагодження зв'язку на передових позиціях в селищі Піски Донецької області, у районі Донецького аеропорту.

15 березня 2015-го загинув під час патрулювання території біля селища Піски — перевіряючи периметр, підірвався на вибуховому пристрої з «розтяжкою». Закрив собою гранату, врятувавши життя двох молодих бійців.

Похований на кладовищі міста Дніпро.

Залишилися дружина Алла Іванівна, син, донька, онук та внучка.

Після смерті Олександра з'ясувалось, що через вік він був оформлений в полку на цивільну посаду, тому за фактом смерті складено акт про нещасний випадок на виробництві. Дружина через суд доводить, що Олександр Оксентюк загинув під час бойових дій.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 8, місце 29.