Никоненко Сергій Григорович «Косічка»

Никоненко Сергій Григорович
Дата та місце народження: 21 грудня 1962 р., с. Петрівці, Полтавська область
Дата та місце смерті: 18 січня 2015 (52 роки) с. Трьохізбенка, Луганська область
Місце поховання: м. Миргород, Полтавська область
Звання: Солдат
Посада: Командир розвідувального підрозділу
Обставини смерті: Загинув 18 січня 2015 р. внаслідок обстрілу російськими збройними формуваннями з РСЗВ Град села Трьохізбенка (Луганська область). Сергій отримав важкі поранення і помер в лікарні міста Щастя.

[ред. | ред. код]

Учасник війни в Афганістані. Здобув дві вищі освіти. Працював у нафтогеологорозвідувальних експедиціях глибокого буріння — Полтавська область, крайня північ Росії.

З перших днів бойових дій на сході України брав активну участь в організації блокпостів на під'їздах до Миргорода. Один із перших волонтерів руху допомоги армії.

Від 3 червня 2014-го — доброволець, командир розвідувального підрозділу 24-го окремого штурмового батальйону ЗСУ «Айдар». Терористи оцінювали його життя в 450 тисяч доларів.

Загинув 18 січня 2015-го внаслідок обстрілу російськими збройними формуваннями з РСЗВ «Град» села Трьохізбенка. Після 3-ї години ночі кілька снарядів поцілили в приміщення сільської школи, 2 корпуси зруйновані повністю, 1 частково. Сергій прикрив собою комплекти набоїв, цим вберіг не одне життя. Зазнав важких поранень, помер в лікарні міста Щастя.

Похований в Миргороді 21 січня 2015-го з військовими почестями, у місті оголошено жалобу.

Донька Сергія Ярослава також зайнялася волонтерством. Загинула 15 жовтня 2019 року як солдат 101-ї бригади від кулі снайпера. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджена орденом «За мужність» III cт. (5 листопада 2019, посмертно).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 18.