Новак Василь Васильович

Новак Василь Васильович
Дата та місце народження: 31 травня 1985 р., смт Новгородка, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 16 липня 2014 (29 років) с. Маринівка, Донецька область
Місце поховання: смт Новгородка, Кіровоградська область
Посада: Заступник командира роти з озброєння
Обставини смерті: Загинув 16 липня 2014 р. у прикордонному селі Маринівка Донецької області потрапивши в засідку. Разом з Васильом загинули солдат К. Ковальчук, молодший сержант А. Майданюк та солдат В. Шум.

Народився 31 травня 1985 року в Новгородці. Закінчив 9 класів Новгородківської ЗОШ № 1, Криворізький військовий ліцей, 2007-го — Харківський інститут танкових військ.

Старший лейтенант, заступник командира 1-ї механізованої роти з озброєння 28-ї окремої механізованої бригади.

На фронті з перших днів війни. Загинув у бою в прикордонному селі Маринівка (Шахтарський район) 16 липня 2014. 16 липня 2014 Колона з 3 БМП заїхала в село й натрапила на російських терористів. У машину Василя влучив снаряд з танка. Тоді ж загинули молодший сержант Андрій Майданюк, солдати Костянтин Ковальчук й Віталій Шум.

Довгий час Василя розшукували рідні, офіційних підтверджень його смерті не було, тільки розповіді однослуживців, проводились експертизи ДНК. У вересні загибель Василя була підтверджена.

Залишились вагітна дружина, батьки, молодша сестра. 30 жовтня у Василя народилася дочка — Новак Василіна Василівна, названа в честь батька.

Похований у Новгородці 14 вересня 2014-го з військовими почестями.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 8, місце 31.