Ніконов Павло Сергійович

Ніконов Павло Сергійович
Дата та місце народження: 19 грудня 1989 р., м. Дніпро
Дата та місце смерті: 14 червня 2014 (24 роки) Луганський аеропорт
Звання: Солдат
Посада: Стрілець-зенітник
Обставини смерті: Загинув 14 червня 2014 р. близько першої години ночі в військово-транспортному літаку Іл-76 який був збитий терористами при заході на посадку в аеропорту Луганська.

[ред. | ред. код]

Павло Ніконов народився у місті Дніпро, виріс у жилмасиві Кам'янському (колишній Фрунзенський). Його батько — Сергій Степанович Ніконов — родом з Рязанської області Росії. Він вчив Павла грати у футбол, тренував його у своїй секції. Хлопець займався у відомого дніпровського дитячого тренера Олексія Івановича Садовникова (помер 06.04.2016 на 73-му році життя). Згодом Павло вирішив займатись карате, отримав «чорний пояс». Також займався боксом. Закінчив 9 класів загальноосвітньої школи № 142, продовжив навчання у Дніпропетровському індустріальному коледжі.

Вчився в Металургійній академії, але залишив навчання. У 2010—2011 роках проходив строкову військову службу в Дніпропетровській десантній бригаді, дуже хотів потрапити саме в десант.

Завжди мріяв про власну справу, назбирав грошей і з товаришем відкрив пилораму (деревообробний цех). Через тиск на бізнес з боку державних структур, то закривав її, то знову запускав.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України в березні 2014 року мобілізований на захист Батьківщини як доброволець, сам прийшов до військкомату і попросився у свою бригаду.

Солдат, стрілець-зенітник 25-ї Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Високомобільних десантних військ ЗС України, в/ч А1126, смт Гвардійське, Дніпропетровська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 20.