Ніколенко Микола Леонідович

Ніколенко Микола Леонідович
Дата та місце народження: 21 червня 1986 р., с. Білоярівка, Донецька область
Дата та місце смерті: 23 серпня 2014 (28 років) с. Лисиче, Донецька область
Місце поховання: с. Успенка, Донецька область
Звання: Старшина
Посада: Інструктор групи інспекторів
Обставини смерті: Загинув 23 серпня 2014 р. під час бойового зіткнення з російськими збройними формуваннями в районі селища Лисиче (Амвросіївський район Донецька область). Разом з Миколою загинув молодший сержант О. Васильченко.

Народився 1986 року в селі Білоярівка (Амвросіївський район, Донецька область). В юному віці залишився круглим сиротою; все своє життя усього досягав самостійно. 2006 року закінчив Амвросіївський професійний ліцей — за спеціальністю «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів». Пройшов строкову службу в Збройних Силах України, 2008 року продовжив військову службу за контрактом у Донецькому прикордонному загоні. Закінчив 2009 року навчання у Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби України.

Інспектор прикордонної служби групи інспекторів прикордонної служби, місце дислокації Василівка відділу прикордонної служби «Амвросіївка» Донецького прикордонного загону.

Загинув 23 серпня 2014 року під час бойового зіткнення підрозділів ЗСУ, територіальної оборони та ДПСУ з озброєними особами поблизу Лисичого Амвросіївського району. Було знищено вантажний автомобіль КамАЗ з терористами та 2 КамАЗи зі зброєю й боєприпасами — рухалися колоною у супроводі двох БТРів з боку Російської Федерації до воюючих бойовиків. Тоді ж поліг Олексій Васильченко.

Похований в селі Успенка (Амвросіївський район, Донецька область).

Докладніше: Засідка під Лисичим

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 8.