Небожак Сергій Дмитрович «Француз»

Небожак Сергій Дмитрович
Дата та місце народження: 4 вересня 1965 р., с. Павлівка, Вінницька область
Дата та місце смерті: 8 серпня 2016 (50 років) Волноваський район
Місце поховання: с. Павлівка, Вінницька область
Посада: Старший механік-водій
Обставини смерті: Загинув увечері 8 серпня 2016 р. поблизу міста Волноваха (Донецька область) від множинних вогнепальних осколкових поранень внаслідок підриву на вибуховому пристрої.

Народився 1965 року в селі Павлівка (Іллінецький район, Вінницька область). Закінчив середню школу; проходив строкову військову службу в лавах ЗС СРС.

В часі війни мобілізований 4 лютого 2015 року; старший солдат, старший механік-водій механізованої роти, 30-та окрема механізована бригада. Брав участь у боях; під час одного з них довелося зістрибувати з БМП-2, пошкодив ногу; після демобілізації проходив реабілітацію в санаторії.

15 липня 2016 року підписав контракт на військову службу з Гайсинською військовою частиною, повернувся в 30-ту бригаду. З липня знову брав участь в боях на сході України. Стріляв і з кулемета й з гранатомета.

8 серпня 2016-го увечері загинув поблизу Волновахи від множинних вогнепальних осколкових поранень — внаслідок підриву на вибуховому пристрої. Сергію відірвало обидві ноги; помер під час надання першої медичної допомоги.

11 серпня 2016 року похований у селі Павлівка; павлівчани прощалися на колінах.

Без Сергія лишилися мама, дружина та троє синів — 2009 р.н. й 2002 р.н., і старший син від першого шлюбу.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 9, місце 32.