Напрягло Роман Дмитрович «Ріо»

Напрягло Роман Дмитрович
Дата та місце народження: 14 лютого 1997 р., м. Слов'янськ, Донецька область
Дата та місце смерті: 26 лютого 2017 (20 років) с. Пікузи, Донецька область
Місце поховання: м. Слов'янськ, Донецька область
Звання: Матрос
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 26 лютого 2017 р. від кулі снайпера під час несення бойового чергування поблизу села Пікузи (колишне Комінтернове, Волноваський район Донецька область) на маріупольському напрямку. Роман кинувся на допомогу пораненому товаришу, але снайперська куля влучила йому у шию, він помер у швидкій дорогою до лікарні. Сімейний стан: Залишились батьки і молодша сестра.

Народився 1997 року в місті Слов'янську на Донеччині. 2012 року закінчив 9 класів Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 7, 2016 — Слов'янський коледж Національного авіаційного університету за спеціальністю «Конструювання, виготовлення та технічне обслуговування виробів електронної техніки». Брав активну участь у житті громади рідного міста, — у толоках, акціях, автопробігах.

У 2014, під час окупації Слов'янська російсько-терористичними збройними угрупуваннями, займав чітку проукраїнську позицію, чинив мирний спротив, малював синьо-жовті прапори на стінах. Після звільнення міста приєднався до націоналістичного руху, у 2015 став членом громадської організації «Слов'янська Січ», а згодом вступив до лав ВГО «Сокіл» і почав розбудову слов'янського осередку, був одним з організаторів патріотичних акцій у місті.

Підтримував українське військо як волонтер, добровольцем їздив на фронт у складі «Карпатської Січі», боєць Легіону Свободи, брав участь у бойових діях в районі Донецького аеропорту, — на позиції «Мурашник».

У середині літа 2015 року, на висоті Мурашник, що знаходиться біля ДАП, Роман, ще один волонтер та двоє бійців потрапили у лихо. Наші тільки зайняли ту висоту, і в перші години там точився запеклий бій, ворог намагався узяти наших в оточення, протягом 7—9 годин гатив з танків, градів та мінометів. Коли прийшов ранок, командир наказав волонтерам зібрати речі, узяти рації та відходити, а наші прикриють та відійдуть за ними.

І до нього підійшов Роман. Підійшов та, поклавши руку на його плече, сказав, що він все бачить і розуміє, що їх командир хоче врятувати, а сам відходити не буде, тому він, Роман, залишається із нашими до самого кінця. Сказав — як відрізав, сів на землю та почав заряджати магазини. Приготував каву хлопцям, які не спали усю ніч. Потім у гру вступила наша арта і почала лупити по ворогу, врятувавши усіх українських воїнів.

— з допису волонтера Яна Осоки про Романа Напрягла

Одразу ж після закінчення коледжу влітку 2016 вступив на військову службу за контрактом та 27 липня вирушив до свого підрозділу.

Радіотелеграфіст взводу зв'язку 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України (в/ч А2802); гранатометник 1-го відділення 1-го взводу 3-ї десантно-штурмової роти 503-го окремого батальйону морської піхоти (м. Маріуполь). З осені виконував завдання на території проведення антитерористичної операції, Оперативно-тактичне угруповання «Маріуполь».

Загинув 26 лютого 2017 внаслідок снайперського обстрілу, під час несення бойового чергування на посту в районі між смт Талаківка та окупованим селом Пікузи (колишнє Комінтернове), за 800 метрів від позицій терористів, — кинувся на допомогу пораненому у живіт товаришу, але дістав смертельного поранення у шию від кулі снайпера, помер у «швидкій» дорогою до лікарні.

28 лютого 2017 року, з 20-річним захисником прощались на Соборній площі у Слов'янську, похований на центральній алеї кладовища «Північне». Залишились батьки, — Олена та Дмитро, і молодша сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 9, місце 16.