Найда Мар'ян Володимирович «Нейтан»

Найда Мар'ян Володимирович
Дата та місце народження: 13 квітня 1997 р., м. Львів
Дата та місце смерті: 23 серпня 2018 (21 рік) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: м. Львів
Посада: Командир бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Загинув 23 серпня 2018 р. від кульового поранення в ході 4-годинного бою, який почався о 5:50 поблизу с. Кримське (Новоайдарський район). Противник зі східної околиці Жолобка, під прикриттям артилерії та мінометного вогню, наблизився до передових позицій бригади та здійснив спробу захоплення спостережних постів. Разом з Мар'яном загинули солдат Т. Проценко, старший солдат М. Щербанюк та старший солдат А. Чирва.

[ред. | ред. код]

Народився 13 квітня 1997 року у Львові; закінчив ЛНВК «Провесінь», продовжив навчання у Львівському автомобільно-дорожньому коледжі та Технічному коледжі НУ «Львівська політехніка». Добре малював, багато читав, писав вірші.

Досягнувши 18 років пішов на фронт, з 25 травня 2015-го до 19 вересня 2016 року служив стрільцем-санітаром у 1-ій роті БСП «Донбас», пройшов бої за Широкине. Звільнений за скороченням штату, 13 лютого 2017-го підписав контракт зі Збройними силами; старший солдат, командир бойової машини — командир відділення 2-го штурмового відділення 1-го взводу 2-ї штурмової роти 24-го батальйону «Айдар».

23 серпня 2018 року загинув від кульового поранення в часі 4-годинного бою, який почався о 5:50 поблизу села Кримське (Новоайдарський район). Сили противника зі східної околиці Жолобка, під прикриттям артилерії та мінометного вогню, наблизилися до передових позицій бригади та здійснили спробу захоплення спостережних постів. Для відсічі нападу було застосовано резерви та здійснено вогневе ураження, внаслідок чого атаку вздовж Бахмутської траси було відбито. У бою загинули четверо українських захисників — Мар'ян Найда, солдат Тарас Проценко, старший солдат Михайло Щербанюк та старший солдат Андрій Чирва, 7 зазнали поранень. Мар'ян Найда загинув в ході висування резерву на правому фланзі батальйону — прикрив собою пораненого товариша.

26 серпня 2018 року відбувся чин прощання в Гарнізонному храмі імені Петра і Павла, похований на Личаківському цвинтарі, Поле почесних поховань № 76.

Без Мар'яна лишились мама і молодший брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 6, місце 26.