Нагорний Сергій Михайлович

Нагорний Сергій Михайлович
Дата та місце народження: 17 вересня 1991 р., м. Чернігів
Дата та місце смерті: 3 серпня 2014 (22 роки) м. мікр. Красний Яр, Жовтневий район, Луганськ, Жовтневий район
Місце поховання: с. Слабин, Чернігівський район, Чернігівська область
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Під час виконання бойового завдання по звільненню селища Красний Яр Луганської області від терористів, які здійснюють збройний опір силам Антитерористичної операції, у складі штурмового танкового взводу, танк № 681 БМ Булат, в якому знаходився екіпаж: командир танку капітан Плохой А. В., сержант Мансуров А. С. і старший солдат Нагорний С. М. під час бою у північній околиці села 3 серпня 2014 року підірвався наїхавши на фугас з детонацією боєкомплекту. Весь екіпаж танку загинув.

1 Біографія 1.1 Участь у російсько-українській війні 2014 1.2 Родина 1.3 Нагороди та вшанування

Його родина із старовинного козацького села Слабин. Народився 1981 року в місті Чернігів. Навчався в Слабинській школі; закінчив ЗОШ № 20 міста Чернігів, потім — Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту (здобув професію «маляр-штукатур»). В 2010—2011 роках проходив строкову військову службу у лавах ЗСУ.

З жовтня 2013 року проходив військову службу за контрактом. Механік водій 1-ї окремої танкової бригади (селище Гончарівське Чернігівського району).

Перебував на південно-східних ділянках протиросійського фронту в Луганській області. На початку серпня проводили планові бойові операції. Танк з механіком Сергієм Нагорним підірвався 3 серпня 2014 біля Красного Яру на фугасі. Разом з Нагорним загинули капітан ЗСУ Андрій Плохий і сержант Андрій Мансуров.

Вдома у Сергія лишилася дружина та півторарічний на той час син.

Похований в селі Слабин Чернігівського району.

8 вересня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) нагрудний знак «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно) його портрет розміщений на меморіалі «Стіна пам'яті полеглих за Україну» у Києві: секція 2, ряд 4, місце 17 присвоєно почесне звання «Захисник України — Герой Чернігова» (рішення міської ради міста Чернігова; посмертно) в Слабинській загальноосвітній школі встановлений бюст у пам'ять про Сергія Нагорного 16 грудня 2016 року на фасаді будівлі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрито меморіальну дошку випускникам загиблим під час антитерористичної операції на сході України — серед яких ім'я Сергія Нагорного його ім'я згадується на щоденному ранковому церемоніалі вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 4, місце 17.