Нагорняк Віталій Володимирович «Даніла»

Нагорняк Віталій Володимирович
Дата та місце народження: 22 лютого 1970 р., м. Кам'янське, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 17 січня 2015 (44 роки) Донецький аеропорт
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 17 січня 2015 р. у бою з російськими збройними формуваннями за аеропорт Донецька в районі пожежної частини аеропорту. Віталій вогнем з гранатомету стримував атаку противника, врятував своїх бойових товаришів ціною власного життя. Разом з Віталієм загинув молодший сержант В'ячеслав Лисенко.

[ред. | ред. код]

Закінчив дніпродзержинську ЗОШ, політехнічний технікум. У 1989—1991 роках служив строкову службу. Працював у Дніпродзержинську на заводі «Азот», у Кривому Розі — «Криворіжмаркет», «Криворіжсталь». Закінчив Криворізький європейський університет, займався підприємницькою діяльністю.

Мобілізований на початку серпня 2014-го, командир відділення, 93-а окрема механізована бригада.

17 січня 2015-го загинув у бою за Донецький аеропорт з російськими збройними формуваннями. Нагорняк вогнем з гранатомета стримував атаку терористів, врятувавши побратимів ціною власного життя. У бою загинув солдат Дмитро Фурдик — поцілив снайпер, коли він витягав пораненого вояка під обстрілом.

Вдома лишились дружина та діти. Похований 22 січня 2015-го в Кривому Розі. У місті оголошено жалобу через загибель Олександра Данюка та Віталя Нагорняка.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 14.