Начосний Денис Миколайович «Чечен»

Начосний Денис Миколайович
Дата та місце народження: 2 вересня 1986 р., сел. Маркеєв, Херсонська область
Дата та місце смерті: 12 квітня 2018 (31 рік) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: с. Червоне, Генічеський район, Херсонська область
Звання: Сержант
Посада: Заступник командира взводу–командир бойової машини
Обставини смерті: Загинув 12 квітня 2018 р. від кулі снайпера на позиції Пекло в районі селища Піски (Ясинуватський район Донецької області), виносячи з-під вогню важкопораненого товариша. Він встиг перекинути його у бліндаж, а коли перестрибував сам, то отримав кулю в шию – ворожий снайпер вже очікував ціль.

[ред. | ред. код]

Народився 1986 року в селиші Маркеєв (Чаплинський район, Херсонська область); мешкав у Генічеську, де закінчив школу.

В часі війни — сержант, заступник командира взводу (виконував обов'язки комвзвода) — командир бойової машини 3-го відділення 1-го взводу 2-ї мотопіхотної роти 34-го батальйону. З 8 лютого 2015 до квітня 2016 року проходив службу за мобілізацією, 5 вересня 2016-го підписав контракт. Боронив Райгородку, Бахмут, Авдіївку. З 14 червня 2017 року ніс службу на блокпосту у Пісках. У грудні 2017-го напередодні дня святого Миколая в Пісках на блокпосту зав'язався бій, і «Чечен» із побратимом стояли під вогнем ворога, аж доки не скінчилися набої. Під час перезаряджання біля товарища вибухнула розривна куля; Денис зорієнтувався та відтягнув побратима за лікарню, біля якої вони стояли.

8 березня 2018 у нього сплинув термін контракту; наприкінці місяця поїхав додому, де одружився, та підписав новий контракт, 8 квітня повернувся до свого батальйону. В квітні 2018-го зазнав поранення — куля пройшла дотично повз скроню та полетіла далі. Денис відмовився їхати до шпиталю та залишився біля своїх.

12 квітня 2018 року загинув в передвечірню пору від кулі снайпера поблизу селища Піски (Ясинуватський район), рятуючи важкопораненого товариша.

Похований 15 квітня 2018-го в селі Червоне (Генічеський район).

Без Дениса лишились батьки, сестра, дружина та донька 2016р.н. від другого шлюбу.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 9, місце 16.