Мирчук Денис Віталійович

Мирчук Денис Віталійович
Дата та місце народження: 17 серпня 1995 р., с. Радівці, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 16 серпня 2014 (18 років) с. Красне, Луганська область
Місце поховання: с. Радівці, Хмельницька область
Звання: Солдат
Посада: Навідник
Обставини смерті: Загинув 16 серпня 2014 р. під час виконання бойового завдання в районі с. Красне, Краснодонський район, Луганська область. Разом з Денисом загинули старший лейтенант І. Пасевич, старший прапорщик Н. Пеприк, сержант А. Лі, молодший сержант І. Добровольський, молодший сержант О. Тюріков, старший солдат В. Муравйов, солдат Т. Кулєба, солдат Д. Часовий та солдат О. Філь.

[ред. | ред. код]

Народився 1995 року в селі Радівці (Деражнянський район, Хмельницька область). Навчався в Радовецькій середній школі, полюбляв змалечку риболовлю. Добре плавав, господарював з конем, прислужував у церкві. Після закінчення 9 класів 2010 року поступив до Барського професійно-будівельного ліцею, закінчив 2013-го — муляр-монтажник залізобетонних конструкцій та електрозварювальник ручного зварювання.

З 16 вересня 2013-го служив за контрактом, навідник 80-ї окремої аеромобільної бригади. Здійснив 12 стрибків з парашутом. До зони бойових дій прибув 8 квітня 2014-го, перший бій прийняв із спецпідрозділом «Альфа» 13 квітня під Луганськом. По тому десантна рота, в якій служив Денис, висунулась до околиць Слов'янська. Брав участь у відвойовуванні блок-постів та населених пунктів від незаконних збройних формувань. На тих позиціях поблизу Слов'янська перебували до 10 червня. 13 червня у складі бригади переведений до Луганського аеропорту; охороняли аеропорт і прилеглі території. Визволяв Георгіївку, здійснили рейд і дійшли до околиць Антрациту.

Загинув під час обстрілу терористами села Красне Краснодонського району Луганської області 16 серпня 2014 року з РСЗВ «Град». Тоді ж при виході з оточення загинули Тарас Кулєба, Ігор Добровольський, Артур Лі, Владислав Муравйов, Іван Пасевич, Назар Пеприк, Олег Тюріков, Олександр Філь, Денис Часовий.

Без Дениса лишились батько Віталій Борисович, мама Тетяна Петрівна, брат й сестра Наталія, кохана дівчина Алла.

Похований в селі Радівці 20 серпня 2014 року. В останню дорогу проводили сотні земляків. Поховали Дениса з почесною вартою, оркестром та пострілами в повітря.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 29.