Милащенко Василь Олексійович

Милащенко Василь Олексійович
Дата та місце народження: 17 січня 1991 р., м. Апостолове, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (23 роки) с. Новокатеринівка, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Старший механік-водій
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 року під час під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором - прориву танків бригади до с. Новокатеринівка збоку хутора Горбатенко. Танк, в якому був В.О. Милащенко, ішов першим, та був розстріляний російськими танками. Загинув разом з усім екіпажем: старшим солдатом В. Калакуном (навідник) та солдатом В. Королем (командир танку). 2-го вересня 2014 р. тіло Мілащенка В.О. разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Похований, як невстановлений загиблий у Запоріжжі на Кушугумському кладовищі. Ідентифікований за тестами ДНК. Перепохований.

[ред. | ред. код]

Народився 1991 року в місті Апостолове (Дніпропетровська область). Закінчив школу в селі Запорізьке Апостолівського району, навчався в технікумі, відслужив в армії у танковому взводі.

В часі війни — старший механік-водій танка 1-го взводу 3-ї танкової роти 1-го танкового батальйону 17-ї окремої танкової бригади.

Згорів у танку під час прориву з оточення під Іловайськом. Танк Віталія йшов першим в колоні, яка виходила до села, був розстріляний російськими танками, загинув весь екіпаж — Василь Милащенко, командир танка Віталій Король та навідник Віталій Калакун.

2 вересня 2014-го тіло Віталія Короля разом з тілами 87 інших загиблих у Іловайському котлі було привезено до Запоріжжя.

Вважався зниклим безвісти, ідентифікований за експертизою ДНК серед загиблих. 1 липня 2015 року з воїном попрощалися в місті Апостолове.

Без сина лишились батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 6, місце 22.