Михайлов Олег Миколайович «Серапатист»

Михайлов Олег Миколайович
Дата та місце народження: 12 листопада 1968 р., с. Дерно, Волинська область
Дата та місце смерті: 21 липня 2014 (45 років) смт Георгіївка, Лутугинський район, Луганська область
Місце поховання: с. Дерно, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 21 липня 2014 р. під час звільнення смт Георгіївка, Лутугинський район, Луганська область. Разом з Олегом загинули солдат В. Муха, солдат Г. Тома, солдат М. Королько та старший лейтенант П. Ящук.

Народився Олег Михайлов у селі Дерно Ківерцівського району. Працював кінологом та старшим групи затримання у міліції, пізніше працював приватним таксистом. Захоплювався мисливством, був членом УТМР і займався розведенням мисливських собак. З початком Євромайдану брав активну участь у подіях у країні, був активістом Самооборони Майдану. З початком російської збройної агресії пішов добровольцем в батальйон «Айдар». У батальйоні служив розвідником-навідником, завдяки його діям вдалося знешкодити більше 70 сепаратистів та врятувати десятки життів наших воїнів. Боєць знаходився у групі швидкого реагування, часто за першої потреби ішов на передову, завжди знаходив у собі сили підбадьорити товаришів. За свідченням побратимів, 20 липня 2014 року Олег Михайлов в районі Луганська потрапив у полон до сепаратистів, які спочатку катували безстрашного бійця, а потім розстріляли його (за іншими свідченнями, боєць, щоб не потрапити у полон, сам підірвав себе гранатою).

Удома у загиблого героя залишились дружина та 22-річний син.

Похований Олег Михайлов у рідному селі Дерно. Для організації допомоги сім'ї загиблого бійця обласна організація Федерації мисливського собаківництва України організувала змагання мисливських собак, кошти від яких передала сім'ї загиблого.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 7.