Мунаєв Іса Ах'ядович

Мунаєв Іса Ах'ядович
Дата та місце народження: 20 грудня 1966 р., м. Алхан-Кала, Ачхой-Мартановський район, Чечено-Інгушська АРСР, Ачхой-Мартановський район
Дата та місце смерті: 1 лютого 2015 (48 років) смт Чорнухине, Попаснянський район, Луганська область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Командир батальйону
Обставини смерті: Загинув вранці 1 лютого 2015 р. в бою з російськими збройними формуваннями в районі Чорнухине - Дебальцеве під час проведення бойової операції спільно із батальйоном Донбас.

Дані щодо місця народження у різних джерелах розбігаються: в одних зазначено, що він народився у селі Алхан-Кала, у інших — у селі Янді Ачхой-Мартановського району Чечні, з якого й переїхав до Алхан-Кала разом з родиною у 1977. Належить до тайпу Галай.

Закінчив вищу школу МВС СРСР. Під час Першої чеченської війни був командиром 1-го штурмового батальйону імені Леми Мунаєва. Мав звання підполковника поліції. З 12 січня 1998 року обіймав посаду начальника Заводського РО ШДБ Чеченської республіки (наказ МШДБ ЧР про призначення на посаду N 312 л/с від 15.02.98).

Під час російсько-чеченської війни російські солдати вбили доньку Мунаєва, якій нещодавно виповнилося півтора року, та сестру. 70-річного паралізованого батька побили прикладами, перевіряючи чи він не прикидається, згодом чоловік помер від отриманих травм.

У 1999 призначений Асланом Масхадовим на посаду «коменданта Грозного». Був одним з основних учасників підготовки столиці Чечні до оборони наприкінці 1999 року. Брав участь у боях за Грозний у 1999–2000 роках. У деяких російських ЗМІ, з подачі прес-центру Об'єднаного угрупування російських військ в Чечні, було надруковано неправдиву інформацію про те, що Ісу Мунаєва вбито 1 жовтня 2000 року в ході зіткнення в одному з районів Грозного, однак на початку 2001 року його було призначено командувачем Південно-Західним сектором оборони. Отримавши важке поранення, змушений був залишити Чечню у 2007 році. Тривалий час проживав у Данії, де став одним із засновників організації «Вільний Кавказ».

У березні 2014, після російської анексії Криму, створено Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва, командування яким узяв Іса Мунаєв. До складу батальйону увійшли не лише чеченські бійці, а й добровольці з багатьох європейських країн. Батальйон бере участь у бойових діях на сході України на боці української держави.

2 лютого 2015 командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко на власній сторінці у Facebook повідомив, що Іса Мунаєв загинув 1 лютого під час боїв за Дебальцеве в районі смт Чорнухине. В часі смерті при ньому був Микола Щуренко-«Актор».

6 лютого 2015 року в Києві на Майдані Незалежності відбувся реквієм за Ісою Мунаєвим.

Похований без публічної церемонії на Краснопільському кладовищі м. Дніпро.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 5, місце 4.