Муха Василь Миколайович «Муха»

Муха Василь Миколайович
Дата та місце народження: 6 квітня 1988 р., с. Піски-Радьківські, Борівський район, Харківська область
Дата та місце смерті: 20 січня 2020 (31 рік) смт Опитне, Ясинуватський район, Донецька область
Місце поховання: с. Піски-Радьківські, Борівський район, Харківська область
Посада: Командир відділення–командир бойової машини
Обставини смерті: Загинув о 19:45 20 січня 2020 р. в околицях селища Опитне поблизу ДАП від кулі снайпера. Спочатку той поранив його товариша і Василь кинувся йому на допомогу. Воїна накрило перехресним вогнем. До того, як його вразили три кулі, одна з яких – снайперська – вцілила в серце, він встиг дати дві черги з кулемета.

Народився 6 квітня 1988 року в селі Піски-Радьківські Борівського району на Харківщині.

На той час, коли на Сході України почалася війна, він саме працював будівельником на Півночі Росії, непогано заробляв. Проте залишатися на прибуткових заробітках у країні, яка розгорнула воєнну агресію проти його Батьківщини, Муха не зміг. Повернувшись в Україну, Василь пішов у військкомат, щоб записатися в добровольці. І це при тому, що строкової служби в армії він не проходив.

Він кілька разів продовжував контракт. Востаннє – в січні 2019 року. Командир відділення – командир машини 2-го мотопіхотного відділення 2-го мотопіхотного взводу 2-ї мотопіхотної роти 37-го окремого мотопіхотного батальйону «Запоріжжя» 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади.

Загинув о 19:45 20 січня 2020 року в околицях селища Опитне поблизу ДАП від кулі снайпера. Спочатку той поранив його товариша і Василь кинувся йому на допомогу. Воїна накрило перехресним вогнем. До того, як його вразили три кулі, одна з яких – снайперська – вцілила в серце, він встиг дати дві черги з кулемета.

Поховали бійця в рідному селі Піски-Радьківські. З рідних у Василя залишився тільки батько.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 6, місце 19.