Мотичак Роман Миколайович «Комуніст»

Мотичак Роман Миколайович
Дата та місце народження: 30 травня 1969 р., с. Бережок, Львівська область
Дата та місце смерті: 10 серпня 2014 (45 років) с. Полтавське, Амвросіївський район, Донецька область
Місце поховання: с. Лімна, Турківський район, Львівська область
Посада: Оператор групи аналізу та координації
Обставини смерті: Як повідомив командир батальйону майор резерву Семен Семенченко, група з 15 бійців, у складі якої перебував Немо, рухаючись попереду колони, виявила на мосту, через який пролягав шлях з Іловайська, ознаки мінування – підозрілі дроти. Гвардійцям вдалося запобігти підриву моста, але вони потрапили під обстріл із великокаліберних снайперських гвинтівок і кулеметів. Під час бою диверсанти були відкинуті, але полковник Юрій Бойко, підполковник резерву Юрій Літвінський і старший солдат резерву Роман Мотичак полягли, ціною свого життя забезпечивши просування батальйону та врятувавши десятки товаришів.

Народився 1969 року в селі Бережок (Турківський район, Львівська область). Згодом проживав у сусідньому селі Лімна; закінчив місцеву школу. Пройшов строкову військову службу в одній із частин морської піхоти Північного флоту СРСР — в Архангельську. У складі зведеного підрозділу брав участь у військовому параді в Москві (останньому перед розпадом СРСР). Одружився, подружжя виховувало двох дітей. Збирався будувати власний будинок, заснувати автомайстерню; часто їздив за кордон, привозив різні деталі і механізми, змайстрував саморобний всюдихід.

Учасник Революції Гідності — в складі сотні Лева. Доброволець, вдома не знали, що він уже на фронті. Під час війни — оператор групи аналізу та координації, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас».

10 серпня 2014-го група з 15 бійців, у складі якої перебував «Немо», рухалася попереду колони та виявила на мосту, через який пролягав шлях із Іловайська, підозрілі дроти — ознаки мінування. Гвардійці відвернули підрив мосту, але потрапили під обстріл терористами із великокаліберних снайперських гвинтівок і кулеметів. Протягом бою противник був відкинутий, загинули полковник Юрій Бойко, підполковник резерву Юрій Литвинський, старший солдат резерву Роман Мотичак.

Удома залишилися мама Ярослава Іванівна, дружина, син, донька. Похований в селі Лімна.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 22.