Мосьпан Віталій Олексійович

Мосьпан Віталій Олексійович
Дата та місце народження: 7 серпня 1976 р., м. Кам'янське, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 19 червня 2014 (37 років) смт Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: Загинув 19 червня 2014 р. у бою під Красним Лиманом. Віталій знаходився на БМД, вів вогонь з ПКМ, з машини не спішувався, тому що за тиждень на марші при виході зі Слав'янська дуже травмував ногу та зламав великий палець, але відмовівся їхати в шпиталь, хоча було дуже важко ходити і за добу дуже розпух палець. Біля БМД вибухнула міна і уламок попав йому у голову, загинув миттево... Разом з Віталієм загинули старший прапорщик Ю. Голополосов, старший сержант М. Коваль, солдат А. Литвиненко, капітан А. Клочко та прапорщик М. Люшенко, капітан О. Крементар (95 ОАЕМБр), старший солдат О. Шевченко (95 ОАЕМБр) та лейтенант В. Кравчук (НГУ).

Народився 1976 року в місті Кам'янське (на той час — Дніпродзержинськ). Навчався в загальноосвітній школі № 42. 1995 року закінчив Дніпродзержинський індустріальний коледж за фахом техніка-механіка. Свого часу служив у десантних військах.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України в березні 2014 мобілізований на захист Батьківщини, брав участь в антитерористичній операції в районі Слов'янська та Лиману.

Стрілець — помічник гранатометника 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади ВДВ, військова частина А1126, смт Гвардійське.

19 червня о 4:00 почалась військова операція, метою якої було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків в районі смт Ямпіль та звільнення населених пунктів. З Красного Лиману вирушили підрозділи десантників, яким було поставлене завдання взяти штурмом укріплений блокпост «Марс» російсько-терористичних угруповань, провести «зачистку» в передмісті Ямполя, захопити та утримувати ключові точки, зокрема міст через Сіверський Донець. На світанку сили зведеного штурмового загону десантників вийшли виконувати завдання за підтримки артилерії. Перший штурм був невдалим, — десантники потрапили у засідку. Було підірвано на керованому фугасі машину управління «Реостат», командир батареї дістав поранення у шию, двоє бійців загинули. У підбитому з гранатомету КамАЗі зенітників загинув начштабу дивізіону Андрій Клочко і ще один десантник. Було втрачено дві БМД-1. Молодший сержант Мосьпан з броні БМД вів вогонь з ПКМ, — не спішився, бо за тиждень на марші при виході зі Слов'янська травмував ногу та зламав великий палець, але відмовився їхати до шпиталю, хоча було важко ходити і за добу палець розпух. Біля БМД вибухнула міна і уламок влучив Віталію у голову, він загинув миттєво. Після півторагодинного бою довелось відступити. На допомогу вилетіла пара Су-25. Перегрупувавшись, поповнивши боєкомплект, десантники знову пішли на штурм. Спільними зусиллями, блокпост був взятий. У бою загинули шість бійців 25-ї бригади: капітан Андрій Клочко, старший прапорщик Юрій Голополосов, прапорщик Микола Люшенко, старший сержант Максим Коваль, молодший сержант Віталій Мосьпан і солдат медроти Андрій Литвиненко, а також двоє десантників 95-ї бригади капітан Олексій Крементар і старший солдат Олексій Шевченко.

Звільнення населених пунктів Лиманського району (на той час — Краснолиманський район) і взяття під контроль мосту дозволило перекрити останній шлях постачання зброї та боєприпасів до угруповання російського терориста Гіркіна («Стрєлка») у Слов'янськ.

Див. також: Бої за Красний Лиман

Похований у м. Кам'янське на Алеї Слави кладовища Соцміста.

Залишилися батько Мосьпан Олексій Григорович, дружина Вікторія та двоє дітей, син і донька — 2013 р. н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 14.