Москаленко Антон Якович «Дізіль»

Москаленко Антон Якович
Дата та місце народження: 19 січня 1991 р., м. Жмеринка, Вінницька область
Дата та місце смерті: 21 серпня 2014 (23 роки) с. Маркине, Донецька область
Місце поховання: м. Жмеринка, Вінницька область
Посада: Старший стрілець
Обставини смерті: Загинув 21 серпня 2014 р. внаслідок обстрілу блокпосту в районі с. Маркине, Новоазовський район, Донецька область.

Народився 1991 року в місті Жмеринка. 2006 року закінчив 9 класів ЗОШ № 3 Жмеринки, вступив до Жмеринського вищого професійного училища. Продовжив навчання у Вінницькому транспортному коледжі, спеціальність «експлуатація і ремонт підйомно-транспортних та будівельних машин і обладнання». На заочній формі навчався в Вінницькому соціально-економічному інституті Університету «Україна», спеціальність «правознавство».

Протягом 2010—2011 років проходив строкову військову службу в лавах ЗСУ. З 2011 року працював слюсарем у візковому цеху, дещо пізніше — слюсарем з огляду та ремонту локомотивів (цех з огляду та ремонту локомотивів), відокремлений підрозділ локомотивне депо Жмеринка.

У травні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України, старший солдат, старший стрілець 9-го батальйону територіальної оборони Вінницької області, псевдо «Дізель».

Загинув під час обстрілу, який вели російські збройні формування поблизу Новоазовська. 21 серпня в обідню пору з важкої артилерії двічі був обстріляний блокпост «Вишка» НГУ та добровольчих батальйонів поблизу Тельманового Донецької області, у прибережній зоні за кілька кілометрів від кордону з РФ. Бійці евакуювали в укриття мирних громадян, які перетинали блокпост. Обстріл проводився з боку кордону з РФ. Ще один вояк зазнав поранення.

24 серпня 2014 року похований на міському кладовищі міста Жмеринка.

Без Антона лишились батько Яків Петрович і мама Оксана Андріївна; молодший брат та наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 11.