Момот Ігор Федорович

Момот Ігор Федорович
Дата та місце народження: 18 серпня 1965 р., м. Тираспіль, Молдова
Дата та місце смерті: 11 липня 2014 (48 років) с. Зеленопілля, Луганська область
Місце поховання: м. Черкаси
Посада: Заступник начальника східного регіонального управління
Обставини смерті: Загинув 11 липня 2014 р. під час обстрілу бойовиками з РСЗВ Град у 4:30 ранку базового табору біля с. Зеленопілля Луганської області. Разом з Ігорем загинули сержант О. Глущак, солдат В. Штолцель, солдат П. Лазаренко та солдат Д. Сирбу.

Проходив службу в Афганістані заступником начальника по політичній частині мінометної батареї 1ММГ 47 прикордонного загону. До 1990 року служив помічником начальника політвідділу з комсомольської роботи Керкинського прикордонного загону. У складі групи політпрацівників Червонопрапорного середньоазійського прикордонного округу у лютому 1990 року перебував в Баку, був в Нахічевані, за що отримав другу медаль «За відзнаку в охороні Державного кордону СРСР». З 1990 по 1992 рр. — служив заступником начальника з політичної частини Першого прикордонного загону в районі Ширам.

В Україні служив на посадах коменданта Котовського прикордонного загону та начальника Ізмаїльського прикордонного загону, яким командував 3,5 роки. Отримав юридичну освіту. Був заступником начальника оперативного управління в центральному апараті Державної прикордонної служби України в Києві.

Очолював Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України (м. Черкаси, селище Оршанець).

Після ускладнення ситуації на українсько-російському кордоні Ігор Момот особисто сформував та очолив мотоманеврову групу Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби. Група виконувала завдання з охорони державного кордону на найбільш вразливих ділянках. Підрозділ під командуванням полковника Ігоря Момота неодноразово вступав в бій з незаконними військовими формуваннями, в районах населених пунктів Дмитрівка, Маринівка і Амвросіївка Донецької області.

Заступник начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Ігор Момот загинув 11 липня 2014 року внаслідок ракетної атаки біля Зеленопілля. Позиції опорного пункту українських сил, де розмістилися підрозділи 24-ї механізованої, 72-ї механізованої, 79-ї аеромобільної бригад і мотоманеврова група прикордонників в Луганській області були обстріляні з установки «Град» приблизно о 4:30 ранку.

Докладніше: Атака біля Зеленопілля

12 липня 2014 року Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв військове звання генерал-майора заступнику начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковнику Ігорю Момоту та зазначив, що ім'я Ігоря Момота буде присвоєне одній з прикордонних застав України.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 38.