Мокренко Сергій Вікторович «Крук»

Мокренко Сергій Вікторович
Дата та місце народження: 24 березня 1993 р., смт Шацьк, Волинська область
Дата та місце смерті: 28 лютого 2017 (23 роки) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: смт Шацьк, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув вранці 28 лютого 2017 р. внаслідок обстрілу з 82-мм мінометів на передовій позиції на світлодарській дузі, поблизу смт Луганське (Бахмутський район Донецька область).

[ред. | ред. код]

Навчався у Шацькій загальноосвітній школі-гімназії, добре малював. Закінчив Любомльський професійний ліцей.

Активний учасник Революції гідності. Під час протистоянь у Києві зазнав контузії — поруч вибухнув ящик із світлошумовими гранатами.

Від початку бойових дій на Сході України 2014 року воював у складі Добровольчого українського корпусу, дістав множинні осколкові поранення обличчя та шиї у боях під Іловайськом. В обласній лікарні Луцька провели операцію із за­міни кришталика ока, в якому застряг уламок заліза, на штуч­ний. Після місяця лікування воював у Пісках. Повернувшись додому, почав працювати, займався волонтерством, започаткував у Любомлі акцію «Зігрій солдата». Через рік мирного життя поїхав у полк «Азов» на навчання. Не дочекавшись офіційного оформлення в «Азові» 14 вересня 2016 року, через Бахмутський районний військкомат Донецької області, вступив на контрактну службу в 54 окрему механізовану бригаду й одразу ж вирушив на передову, у підрозділ «вовків ПС» 3-ї роти 1-го механізованого батальйону, де служили його побратими по ДУК. 19 грудня дістав поранення у боях на «Світлодарській дузі», лікувався у Вінницькому госпіталі. В січні приїхав додому, після чого знову вирушив на передову.

Загинув близько 10:00 28 лютого 2017 року під час масованого мінометного обстрілу на передовій позиції на «Світлодарській дузі», поблизу смт Луганське. Того ж дня на іншій позиції в тому районі загинув молодший сержант Геннадій Решетняк.

По смерті залишилися батьки, сестра і наречена.

Похований на старому кладовищі Шацька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 9, місце 17.