Мочалов Олександр Ігорович «Viva»

Мочалов Олександр Ігорович
Дата та місце народження: 28 лютого 1978 р., м. Гавана, Куба
Місце поховання: м. Полтава, Полтавська область
Посада: Розвідник-санітар
Обставини смерті: 29 серпня 2014 року, виконуючи бойове завдання в районі м. Іловайськ, коли батальйон проривався з оточення, під нищівним вогнем противника надавав медичну допомогу бійцям поруч із машиною - біла ГАЗЕЛь. Там же загинув Кейн.

Народився на Кубі в місті Гавана — батько служив в обмеженому радянському контингенті, дружина рушила за чоловіком. У віці 1,5 років Сашко з батьками оселився в Полтаві. 1995 року закінчив полавську ЗОШ № 38.

Розвідник-санітар, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас», псевдо «Віва».

До батальйону пригнав із Полтави позашляховик з кузовом — щоб встановити кулемет та мати змогу вивозити поранених. 24 серпня підрозділ Мочалова перекидається до Іловайська на посилення позицій. Потрібен був водій і Сашко поїхав на допомогу своїм побратимам.

Загинув 29 серпня під час виходу з оточення — за 8 км на південь від Іловайська. Там само загинув «Кейн». Вантажний автомобіль, в кузові котрого Олександр вибирався із оточення, потрапив під обстріл, вижили лише четверо — ті, хто сидів біля заднього борту — їх з автівки викинуло вибуховою хвилею. Олександр відстрілювався, намагався безуспішно завести автівку. Поповз з ліками в напрямі Іловайська, терорист дострелив у скроню.

Похований як невідомий захисник України у Дніпропетровську. 6 лютого 2015-го перепохований в Полтаві, центральне міське кладовище, Алея Героїв.

Без Олександра лишились батьки, 11-літня донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 8, місце 22.