Мілютін Олександр Анатолійович «Дєда»

Мілютін Олександр Анатолійович
Дата та місце народження: 29 грудня 1968 р., с. Клишки, Сумська область
Дата та місце смерті: 2 квітня 2019 (50 років) с. Новозванівка, Луганська область
Місце поховання: м. Бахмут, Донецька область
Посада: Командир бойової машини–командир відділення
Обставини смерті: Загинув 2 квітня 2019 р. на позиціях ЗСУ в районі села Новозванівка на Луганщині від прямого влучання міни в бліндаж під час обстрілу взводного опорного пункту з 82-мм та 120-мм мінометів. Разом з Олександром загинула старший солдат Я. Червона.

Народився 1968 року в селі Клишки (Шосткинський район, Сумська область). Дитинство пройшло у селах біля Горлівки — Зайцеве, Травневе. Закінчив артемівську школу; здобув фах машиніста в Ясинуватському ПТУ; мешкав у місті Бахмут (Донецька область). 1988 року проходив службу в Німеччині, по демобілізації 12 років служив в Артемівському СІЗО-6. На пенсію вийшов у званні старшого прапорщика.

18 січня 2017 року підписав контракт на військову службу; молодший сержант, командир бойової машини-командир 3-го відділення 2-го взводу 2-ї штурмової роти 46-го окремого батальйону. Добре кухарював, готував для бійців свого підрозділу.

2 квітня 2019-го загинув у бою в обідню пору внаслідок мінометного обстрілу (за іншими даними — з гаубиць калібру 152 мм) позиції ВОП поблизу села Новозванівка Попаснянського району. Українські захисники вогнем з СПГ та кулемета зупинили висування двох піхотних ворожих груп, які відійшли під прикриттям мінометного вогню. Одна з мін калібру 120 мм влучила у бліндаж, загинули двоє бійців батальйону — Олександр та старший солдат Яна Червона.

4 квітня 2019 року похований у Бахмуті на кладовищі в районі М'ясокомбінату.

Залишились батьки, сестра (служить у тому ж підрозділі), дружина, син і донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 5, місце 3.