Мігован Віктор Миколайович

Мігован Віктор Миколайович
Дата та місце народження: 20 липня 1991 р., м. Чернівці
Дата та місце смерті: 17 червня 2014 (22 роки) м. Щастя, Луганська область
Місце поховання: м. Чернівці
Звання: Сержант
Посада: Технік роти
Обставини смерті: Загинув 17 червня 2014 р. у бою з терористами в районі м. Щастя Луганської області. Разом з Віктором загинули старший лейтенант В. Файфура, молодший сержант І. Крисоватий, старший солдат В. Піцул, солдат М. Доник, солдат Ю. Мізунський, солдат І. Валявський, солдат І. Леонтій та молодший сержант В. Якобчук.

[ред. | ред. код]

Віктор Мігован народився 1991 року в місті Чернівці. Батько працював електромеханіком, мати — шкільний психолог. Віктор з дитинства цікавився технікою, вчився ремонтувати побутові прилади та комп'ютери. 2008 року закінчив загальноосвітню школу № 24 міста Чернівці, продовжив навчання в Чернівецькому індустріальному коледжі, де здобув фах електромеханіка.

З лютого 2011 по лютий 2014 проходив військову службу за контрактом у Державній прикордонній службі України. У 2011 році був курсантом Навчального центру підготовки молодших спеціалістів ДПСУ в Оршанці, по тому служив зв'язківцем у відділі прикордонної служби «Мамалига» Чернівецького прикордонного загону Західного регіонального управління ДПСУ, в/ч 2195, м. Чернівці.

У цей же час навчався в Національному університеті «Львівська політехніка» на заочній формі навчання, за комп'ютерною спеціальністю. Після закінчення контрактної служби влаштувався на роботу в майстерню з ремонту комп'ютерів. Студент 3-го курсу вже планував відкрити власну справу, що пов'язана з комп'ютерними технологіями.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України в квітні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України.

Сержант, технік роти 2-ї аеромобільної роти 87-го окремого аеромобільного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади, в/ч А2582, м. Чернівці (колишній 300-й полк). Спочатку перебував у військовій частині, та на полігоні в Сторожинці. З травня 2014 брав участь в антитерористичній операції на сході України у складі 3-ї батальйонної тактичної групи 80-ї ОАеМБр в районі міста Щастя на Луганщині.

[ред. | ред. код]

Вранці 17 червня 2014 року резервна група десантників на чолі зі старшим лейтенантом Владиславом Файфурою виїхала в напрямку селища Металіст, що на північній околиці Луганська, для надання допомоги бійцям добровольчого батальйону «Айдар», які вели бій з терористами в районі гольф-клубу (с. Привітне). У бойовому зіткненні з терористами, які підбили бронетранспортер із засідки з гранатомету, загинули 9 десантників, серед них і сержант Мігован.

Того дня у боях в районі Стукалової Балки і Металіста загинули також 3 військовослужбовців 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї ОГПБр та 4 бійців батальйону «Айдар», кілька військовослужбовців з різних підрозділів були поранені і захоплені в заручники, серед них доброволець «Айдару» Надія Савченко.

Вісім з дев'ятьох загиблих десантників — буковинці, один солдат родом з Волині. 21 червня пройшло прощання у військовій частині в Чернівцях. 22 червня Віктора Мігована та ще чотирьох чернівчан поховали на Алеї Слави Центрального кладовища міста Чернівці у Годилові.

Залишились батько Микола, мати Оксана Ананіївна та молодша сестра Діана.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 4, місце 22.