Мєркулов Андрій Юрійович «Дюз»

Мєркулов Андрій Юрійович
Дата та місце народження: 22 червня 1979 р., м. Ровеньки, Луганська область
Дата та місце смерті: 18 лютого 2017 (37 років) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: с. Миколаївка, Дніпропетровський район, Дніпропетровська область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець-помічник гранатометника
Обставини смерті: Загинув 18 лютого 2017 р. близько 19.40 під час мінометного обстрілу РОП в районі м. Авдіївка, внаслідок прямого попадання міни в бліндаж.

[ред. | ред. код]

Народився 1979 року в місті Ровеньки на Луганщині. По закінченні 8-ми класів школи у місті Первомайськ вступив на навчання до будівельного технікуму, де отримав фах муляра-штукатура. Переїхав до селища Сутоган (Біле-1) Лутугінського району. Після строкової служби, яку проходив у Криму, почав працювати на шахті. З 2012 року мешкав на Дніпропетровщині у селі Миколаївка Петропавлівського району, що неподалік Павлограду.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України 7 червня 2015 року, після того, як з війни повернувся його батько, вступив на військову службу за контрактом через Петропавлівський РВК. По закінченні терміну служби двічі подовжував контракт на півроку.

Солдат, стрілець-помічник гранатометника 1-го відділення 2-ї роти батальйону охорони 55-ї окремої артилерійської бригади (раніше — 39-й окремий мотопіхотний батальйон «Дніпро-2»).

Виконував завдання в районі міста Авдіївка. Загинув у ніч з 18 на 19 лютого 2017 року внаслідок обстрілу бліндажу. Ще четверо бійців дістали тяжких поранень.

Похований в с. Миколаївка на Дніпропетровщині.

Залишилися батько, брат та син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 8, місце 19.