Мельник Вячеслав Олександрович «Анчоус»

Мельник Вячеслав Олександрович
Дата та місце народження: 11 грудня 1988 р., с. Сєвєрний, Усть-Янський район, Якутія, РРФСР, Усть-Янський район
Дата та місце смерті: 20 січня 2015 (26 років) Донецький аеропорт
Місце поховання: с. Жолоби, Кременецький район, Тернопільська область
Звання: Солдат
Посада: Зенітник
Обставини смерті: Загинув 20 січня 2015 р. обороняючи новий термінал аеропорту Донецька (ДАП). Разом з В'ячеславом загинули солдат А. Доценко, солдат І. Євдокименко, солдат А. Миронюк та молодший сержант С. Зулінський.

Від 2 років проживав у с. Білокриниця Кременецького району Тернопільської області. У 1995—2004 навчався в Білокриницькій школі, після закінчення якої поїхав з батьками в Італію. Від 16 років почав працювати на фабриці, згодом — помічником столяра. Пізніше став водієм автобуса і займався перевезенням заробітчан.

Від 20 серпня 2014 року стає стрільцем 3 зенітного артилерійського взводу аеромобільно-десантного батальйону військової частини А0284. Після двох місяців вишколу на Яворівському полігоні поїхав на фронт під Донецьк.

Загинув 20 січня 2015 у боях за аеропорт Донецька від крововтрати, численних проникаючих вогнепальних поранень грудної клітини та живота. 20 січня група на 2-х БТР рушила забрати поранених до АД. В умовах щільного туману та за відсутності зв'язку — «глушили» терористи — десантники на БТР-ах потрапили у засідку. Під час бою БТР, в якому В'ячеслав здійснював штурм з іншими військовиками, врізався в будівельні конструкції аеропорту та вибухнув. Тоді ж загинули солдати Анатолій Доценко, Іван Євдокименко, Сергій Зулінський, Андрій Миронюк, Леонід Шевчук.

Похований 28 січня 2015 року.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 10, місце 27.