Матвіїв Тарас Тарасович «Сармат»

Матвіїв Тарас Тарасович
Дата та місце народження: 18 лютого 1989 р., с. В'язівне, Камінь-Каширський район, Волинська область
Дата та місце смерті: 10 липня 2020 (31 рік) с. Троїцьке, Луганська область
Місце поховання: м. Жидачів, Львівська область
Звання: Лейтенант
Посада: Командир взводу
Обставини смерті: Загинув 10 липня 2020 р. під час мінометного обстрілу позицій ЗСУ поблизу с. Троїцьке Попаснянського району на Луганщині, отримавши смертельне осколкове поранення.

Тарас Матвіїв народився 01989-02-1818 лютого 1989 року у селі В'язівне, Любешівського району (нині — Камінь-Каширського району), Волинської області, але з дитинства мешкав в м. Жидачеві Львівської області.

Після завершення навчання у Жидачівській школі № 1, в 2011 році — закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, працював кореспондентом ТРК «Ера» (2011—2012) та телеканалу TVi (2012—2013), блогером у низці видань, зокрема, «Дивись.Інфо», LB.ua, «Львівська мануфактура новин».

Влітку 2015 року став добровольцем Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. З 2015 року — депутат Жидачівської райради VII скликання, від Української Галицької партії. Був організатором військово-патріотичних вишколів «Лицар Удеча» та Удеч-фесту «Івана Купала».

У вересні 2018 року вступив на курси лідерства Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де отримав військове звання молодшого лейтенанта та з грудня 2019 року проходив військову службу за контрактом на посаді командира взводу у 24 ОМБр. Виконував завдання на взводному опорному пункті «Сармат».

Загинув 10 липня 2020 року, під час ворожого мінометного обстрілу позицій Об'єднаних сил поблизу с. Троїцького Попаснянського району на Луганщині.

Після прощання у Києві на Майдані Незалежності та у Гарнізонному храмі святих Петра і Павла у Львові, похований в Жидачеві.

Активний учасник Революції гідності у складі 3-ї сотні Самооборони Майдану. Згодом став співкоординатором «Пошукової ініціативи» (організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції гідності), членом ГО «Українська галицька асамблея», засновником ГО «Народний легіон», активістом руху «Стоп лісоцид».

Був депутатом Жидачівської районної ради (2015—2020).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 10, місце 15.