Матвієць Роман Михайлович «Матвій»

Матвієць Роман Михайлович
Дата та місце народження: 13 червня 1989 р., с. Хорошів, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 23 липня 2016 (27 років) с. Новозванівка, Луганська область
Місце поховання: с. Хорошів, Хмельницька область
Звання: Старшина
Посада: Заступник командира групи
Обставини смерті: 08.20-08.25 23 липня 2016 року українські військові спостережного посту поблизу селища Новозванівка Попаснянського району виявили просування ДРГ противника і відкрили по них вогонь зі стрілецької зброї. Двох диверсантів було вбито та чотирьох поранено. Під час відступу ДРГ на свої позиції, ще четверо окупантів отримали поранення. Військовослужбовці нашого спостережного посту забрали тіла загиблих диверсантів на свій опорний пункт. При них воїни Сил АТО знайшли російську зброю, міни та боєприпаси. Прагнучи завадити діям наших військових, противник відкрив по них вогонь. Зокрема випустив 25 мін з мінометів 82 калібру та 55 - із 120 мм мінометів, здійснив 70 пострілів з АГС-17, 3 - з СПГ-9, задіяв зенітну установку, 122 мм самохідні установки, а пізніше й танк. Ворожі обстріли тривали з 8.40 до 13 години 50 хвилин. Внаслідок них загинув молодший сержант С. Шадських та отримали поранення четверо інших військовослужбовців. Близько 14.10 до спостережного посту Сил АТО вийшла ще одна ДРГ противника, яка налічувала до 20 чоловік. Наблизившись на відстань до 50 метрів, диверсанти застосували стрілецьку зброю. Українські воїни відкрили вогонь у відповідь, в результаті чого російських окупантів було зупинено і вони відійшли на свої позиції. За даними радіоперехоплення їхні втрати становили два загиблими та п'ять пораненими. Під загрозою артилерійського та мінометного вогню особовий склад спостережного посту відійшов на сусідній спостережний пост. Після припинення ворожого обстрілу близько 15.45 військовослужбовці ЗС України повернулись на попередню позицію. О 16.15 під час закріплення на спостережному посту та відновлення системи інженерних загороджень група наших військовослужбовців висунулась у вперед з метою недопущення раптового нападу противника, де вступила з ним у вогневий контакт. В результаті бою Роман загинув та 3 отримали поранення. Втрати противника становлять 5 осіб за даними радіоперехоплення.

[ред. | ред. код]

Проживав у селі Хорошів Хмельницької області. У лавах ЗСУ з 2008 року, 8-й окремий полк спеціального призначення.

У зоні бойових дій з 2014-го, псевдо «Матвій», заступник командира групи спеціального призначення.

23 липня 2016 року військовики спостережного посту біля селища Новозванівка Попаснянського району виявили просування ДРГ терористів та відкрили вогонь зі стрілецької зброї, двох диверсантів вбито, чотирьох поранено. При відступі ДРГ ще чотири терористи були поранені. Українські вояки посту забрали тіла загиблих диверсантів на опорний пункт. При огляді було виявлено російську зброю, міни, набої.

Прагнучи завадити діям вояків, терористи відкрили по них вогонь з мінометів 82- та 120-мм калібру, із АГС-17, СПГ-9, зенітної установки, 122-мм самохідної установки, згодом прилучили до обстрілу й танк, обстріли тривали з 8:40 до 13:50, у цей час загинув молодший сержант Сергій Шадських, поранень зазнали четверо вояків.

Близько 14:10 до спостережного посту українських сил вийшла ще одна ДРГ терористів — кількістю до 20 чоловік, з відстані 50 метрів диверсанти почали обстріл із стрілецької зброї. Вогнем у відповідь російських окупантів було зупинено та відкинуто; за даними радіоперехоплення, втрати терористів склали двоє убитих й п'ятеро поранених. З огляду на загрозу артилерійського та мінометного вогню вояки зі спостережного посту відійшли на сусідній, по припиненні вогню повернулися на попередню позицію. При подальшому закріпленні на спостережному посту та відновленні системи інженерних загороджень група військовиків просунулась вперед, маючи завданням недопущення раптового нападу противника. При висуненні група вступила у вогневий контакт, в ході бою Роман загинув, троє вояків поранено, втрати противника за даними радіоперехоплення склали п'ятеро убитими. Побратими припускають, що Роман Матвієць ліквідував кулемет та кулеметника в рукопашному бою — після його стрибка в лісосмугу кулемет терориста заклинило.

Без Романа лишились мама, дружина та син 2009 р.н.

Похований у селі Хорошів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 7, місце 33.