Матяш Григорій Володимирович «Блек»

Матяш Григорій Володимирович
Дата та місце народження: 15 червня 1989 р., м. Прилуки, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 31 липня 2015 (26 років) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: м. Прилуки, Чернігівська область
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув 31 липня 2015 р. під час мінометного обстрілу із мінометів калібру 120 мм по позиціях полку в селищі Піски (Ясинуватський район) під Донецьком.

[ред. | ред. код]

Народився 1989 року в місті Прилуки, 1991-го з батьками виїхав до міста Києва. До 8-го класу навчався у київській ЗОШ № 211 з англійським напрямком, продовжив навчання у школі № 240. 2006 році вступив на навчання до Київського суднобудівельного коледжу, але згодом за спеціальністю не працював. Захоплювався ковальським мистецтвом, це переросло у професію. Стає відомим ковалем-реконструктором школи традиційного ковальства.

Його роботи цінувалися колекціонерами, брав участь у Всеукраїнських фестивалів ковальського мистецтва: «Ковальська Весна», «Гамора — 2015», інших. Працював у Центрі традиційного ковальського ремесла, музей народної архітектури і побуту «Пирогів». Входив до складу добровільної громадської організації бойових мистецтв «Спас».

Учасник Революції Гідності. Після початку російської агресії одним з перших вступив на військову службу, з літа 2014 року в зоні бойових дій, молодший сержант міліції полку «Дніпро-1».

31 липня 2015 року загинув під час мінометного обстрілу терористами із мінометів калібру 120 мм позицій полку в Пісках Ясинуватського району.

Похований в місті Прилуки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 7, місце 25.