Маслій Антон Олександрович

Маслій Антон Олександрович
Дата та місце народження: 8 серпня 1989 р., с. Приліпка, Полтавська область
Дата та місце смерті: 7 червня 2015 (25 років) Азовське море
Місце поховання: с. Приліпка, Полтавська область
Посада: Командир катеру
Обставини смерті: Загинув 7 червня 2015 р. о 14:20 підірвавшись на плавучому вибуховому пристрою керуючи малим катером Морської охорони Держприкордонслужби UMC-1000 під час виконання завдань у 2 милях від входу в порт Маріуполь.

[ред. | ред. код]

Навчався в Приліпківській, 2006-го закінчив Хорішківську ЗОШ, працював у ПСП «Деметра». 2007 року пов'язав свою долю з військовою службою, підписав контракт та потрапив до служби в місто Маріуполь. Проживав за місцем проходження служби в Маріуполі; головний старшина, командир катера Маріупольського загону морської охорони Державної прикордонної служби.

7 червня 2015 року пополудні під час виконання завдань за 2 милі від входу в порт Маріуполя малий катер Морської охорони ДПСУ UMC-1000 підірвався на плавучому вибуховому пристрої — прикордонники сприйняли невідомий предмет за радіобуй та намагалися його підтягнути до судна, в цей момент спрацював вибуховий пристрій.

На борту катера перебувало 4 військовики ДПСУ, 3 військовослужбовці ЗСУ та 1 особа. Шістьох постраждалих доставили в лікарню Маріуполя, один з них згодом помер — 45-річний мешканець Маріуполя, волонтер, чиновник міської служби Віталій Анатолійович Татар.

8 червня були знайдені фрагменти тіла зниклого командира катера — Антон загинув під час вибуху.

Без Антона лишилася дружина.

Похований в селі Приліпка; останню дорогу встелило квітами усе село, не було кому стояти обабіч.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 8, місце 16.