Мартинюк Олександр Володимирович

Мартинюк Олександр Володимирович
Дата та місце народження: 24 грудня 1993 р., с. Польова Лисіївка, Калинівський район, Вінницька область
Дата та місце смерті: 21 березня 2014 (20 років) смт Каланчак, Херсонська область
Місце поховання: с. Червона Трибунівка, Калинівський район, Вінницька область
Звання: Солдат
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Загинув 21 березня 2014 р. біля селища Каланчак на Херсонщині вночі внаслідок вибуху самохідної артилерійської установки.

Народився 1993 року у багатодітній сім'ї в селі Забара на Вінниччині (на той час — Червона Трибунівка).

Навчався у Калинівському ПТУ № 21, де здобув професію електрозварювальника. Був активістом, старостою групи. Після закінчення училища в 2010-х роках вступив на військову службу за контрактом, служив у Бердичеві. Солдат, номер обслуги 26-ї окремої артилерійської бригади.

У березні 2014 року Генеральний штаб Збройних сил України в рамках проведення спеціальних бойових навчань «Весняна злива 2014» сформував угруповання українських військ у Херсонській області на межі з окупованим російськими військами Кримом. В цій операції брали участь і підрозділи 26-ї артилерійської бригади.

Під час військових дій вночі 21 березня 2014 року біля селища Каланчак Херсонської області, стався вибух самохідної артилерійської установки. З п'яти членів екіпажу троє зазнали опіків, механік-водій залишився неушкодженим, а солдат Олександр Мартинюк загинув. Згідно з висновками комісії, вибух стався через потрапляння невідомого пристрою в башту САУ.

Похований з військовими почестями 25 березня в селі Червона Трибунівка. 21-річний Олександр не встиг одружитися, в нього залишилися батьки та чотири сестри.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 6.